Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tekfen CDP İklim Değişikliğinde Şampiyonlar Liginde Yer Aldı

Tekfen Holding, İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programı kapsamında aldığı notlarla Türkiye'deki tek şirket olmayı başardı.
Tekfen CDP İklim Değişikliğinde Şampiyonlar Liginde Yer Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla binlerce şirketin çevre verilerini raporlayan ve paylaşan Carbon Disclosure Project’in (CDP) şampiyonlar liginde yer aldı.

CDP’nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programı kapsamında aldığı notlarla Türkiye’deki tek şirket oldu. CDP iklim değişikliğinde A- ve su güvenliği programında A derecelendirme notlarını aldı. Tekfen, 2017’den beri CDP iklim değişikliği programına, 2018’den bu yana da CDP su güvenliği programına resmi raporlama yapıyor.

Dünya üzerinde 13 binden fazla şirketin raporlama yaptığı süreçten Tekfen Holding, 2020 yılı kapsamında A notlarını alan Türkiye’deki tek şirket olurken, dünya genelinde 63 şirketten biri olmayı başardı.

Tekfen Grup Şirketler Başkanı Ali Pandır, “Tekfen Holding olarak suyu dünyadaki en değerli kaynaklardan biri olarak görüyoruz. İklim krizinin de etkisiyle, ülkemiz hızla su fakiri olma yolunda ilerliyor. Bu gerçeğin bilincinde olarak,etkin su yönetimi için tüm sahalarımızda gerekli adımları atıyor, Ar-Ge ile de etki alanımızı geliştirmeye ve su tüketimini azaltmaya katkı sağlamaya çalışıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmeler yaşanırken Tekfen Holding hisseleri (TKFEN) TSİ 11:16 sularında %3,5 oranında artıda 21,9 liradan işlem görüyor.
Tekfen Holding Hisseleri %3,5 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde hızlandırdığı yükseliş eğilimiyle 21 liranın üstünde seyretmeye başlamıştı. Günün kapanışını 21,16 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere de güçlü yükselişle başlangıç gerçekleştirdi.

Tekfen Holding hisseleri bugünkü işlemlere 21,42 liradan başlangıç yaptıktan sonra yükselişini 22,28 liraya kadar devam ettirdi. Böylece 2 Ağustos 2019’dan bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetmiş oldu. Hisseler daha sonra 22 lira sınırında seyretmeye başladı.

Tekfen hisselerinde yukarı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 22,31 ve 22,72 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 21,45 ve 21 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %14,36 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %38,85 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %45,46 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu