Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TCMB ile İkili Mutabakat Zaptı İmzalayan Aselsan Hisseleri Artıda

Güne yatay başlayan Aselsan hisseleri, yatırımcıların Merkez Bankası ile yapılan işbirliği gelişmesine odaklanmasıyla alıcılı seyrediyor.
TCMB ile İkili Mutabakat Zaptı İmzalayan Aselsan Hisseleri Artıda

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital Türk lirasının tedavülünün potansiyel katkılarını araştırma kapsamında gelinen son adımı duyurdu. Banka Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturduğunu açıkladı.

Projenin geliştirilmesi aşamasında ise ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzaladı.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) hisse senedi, bu gelişmenin ardından %0,20 artıda seyrediyor.
Aselsan Hisseleri %0,20 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 14.53’te 15,00 liradan işlem gören şirket hisseleri, güne yatay bir başlangıç yaptı. 14,96 TL ile son kapanış seviyesinden açılan hisseler, saat 14.05’te 15,07’ye tırmandı.

Bu fiyat günün en yükseği oldu. Yukarı yönlü hareketini devam ettiremeyen hisseler, ardından kazancının bir kısmını verdi. Çarşamba günü alıcılı seyreden hisseler, haftalık bazda %1,18 oranında değer kaybetti.

Kaydettiği seviyeler 14,91 – 15,44 arası oldu. Aylık dönemde 14,91 lira en düşük fiyat, 16,01 ise en yüksek olarak kaydedildi. Aselsan hisse senedinin değeri, bir ay içinde %3’e yakın geriledi.

Yıllık zirvesi 19,75 lirada korunan hisseler, bu dönemde yatırımcısına %10 civarında kaybettirdi. An itibarıyla işlem hacmi miktarı 147.429.575 TL seviyesinde. Şirket hisselerinde 14,83 ve 14,90 destek bölgesiyle, 15,05 ve 15,13 direnç bölgeleri izleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum