Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tayland’ın Kripto Para Madencilik Faaliyetleri, Çin Yasağı Sonrası Artışa Geçti

Tayland, perakende yatırımcıların giderek daha fazla kripto madenciliği yapmasıyla Çin'in kripto baskısından yararlanan ülkeler arasına katılıyor.
Tayland’ın Kripto Para Madencilik Faaliyetleri, Çin Yasağı Sonrası Artışa Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Tayland’daki perakende kripto para madenciliği, Eylül ayında yürürlüğe giren yeni kripto mega yasağının tetiklediği Çinli madencilerin teslim olması nedeniyle görünüşte büyümüşe benziyor.

Ülkedeki yerel girişimciler ve kripto para işletmeleri, Çinli madencilerin kripto madenciliği makinelerinden kurtulmalarından giderek daha fazla yararlanıyor. Taylandlı bir madenci, Çin kriptoyu yasakladığı anda, kendi ülkelerinde yeni tesisler kurduklarını söyledi.

Girişimci, 30 bin dolar karşılığında, küçük bir madencilik tesisi kurduğunu belirtti. Başka bir endüstri girişimcisi olan Pongsakorn Tongtaveenan, Tayland’da kripto madenciliği cihazları için bir bayi işi başlattı ve bildirildiğine göre yüzlerce Çinli uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencisini küçük yerel yatırımcılara sattı.

Girişiciler, Tayland’da perakende kripto madenciliğinin artan popülaritesinin, pandemi sırasında istikrarlı bir gelir arayan insanlar tarafından tetiklendiğini düşünüyor. Tayland, Çin’in kripto madencilerinin çıkışından yararlanan tek ülke değil.

Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan ve Rusya gibi ülkeler, Çin’deki kripto para baskısı nedeniyle kripto madenciliği operasyonlarında büyük artış yaşadı. Tayland’da kripto için kurumsal talep de önemli ölçüde artıyor.

Kasım ayının başlarında, Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank, ülkenin en büyük kripto borsası BitKub’da %51 hisse satın almak için 537 milyon doları gözden çıkarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%