Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Starbucks Hisseleri Nestle ve Güney Kore Gelişmeleriyle Yükseldi

Starbucks’ın ikinci çeyreğe ilişkin kazanç raporunu bugün kapanışın ardından açıklaması beklenirken hisseler açılış öncesinde yükselişe geçti.
Starbucks Hisseleri Nestle ve Güney Kore Gelişmeleriyle Yükseldi

Yukarı yönlü hareket farklı gelişmelerle yönlendirildi. Bir tanesi dünya devi kahve zincirinin İsviçreli Nestle ile ortaklığını genişleteceği yönündeki haber oldu.

Buna göre Starbucks, Nestle ile ortaklığını Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’da hazır kahve alanında genişleteceğini duyurdu.

2018’de Nestle ile anlaşan Starbucks’ın yeni genişletmeyle Frappuccino ve Doubleshot gibi ürünleri belirtilen piyasalara süreceği öğrenildi.
Starbucks Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Ayrı bir gelişmede Starbucks’ın Güney Kore ortak girişimindeki hissesini yerel ortak E-Mart ve Singapur’un egemen servet fonuna sattığı öğrenildi.

Güney Kore’nin en büyük perakendecilerinden biri olan ve şu anda ortak girişimin yarısına sahip olan E-Mart, Salı günü yaptığı bir bildirimde 411 milyon dolar karşılığında yüzde 17,5 ek hisse satın alacağını aktardı.

Starbucks yetkililerinden Michael Conway bugün yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Güney Kore, Starbucks için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Güney Kore’deki ve uluslararası pazarlarımızın birçoğundaki başarımızın bir kısmı, işi inşa etmeye devam etmek için ne zaman yerel ortaklara güveneceğimizi bilme konusundaki uzmanlığımıza ve muhakememize bağlıdır.”

Nasdaq Borsası’nda işlem gören Starbucks hisseleri açılış öncesinde yeşil renkte işlem gördü. 126,75 dolara kadar ulaşan hisseler Cuma günü test edilen 126.32 dolarlık rekoru aştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum