Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOKİ’ye Konutları Teslim Eden Holdingden Yeni Projeler!

TOKİ'ye konutları teslim eden Yeşil Yatırım Holding bugün KAP üzerinden yaptığı yeni projeler hakkındaki açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Detaylar haberde;
TOKİ’ye Konutları Teslim Eden Holdingden Yeni Projeler!
HABER GİRİŞ

Yeşil Yatırım Holding A.Ş. (YESIL) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni projeler hakkında bildiri paylaştı. Bildiride, iştiraki olan Yeşil Dönüşüm İnşaat A.Ş.’nin Nurdağı’ndaki deprem bölgesinde gerçekleştirdiği deprem konutlarını TOKİ’ye teslim ettiğini duyurdu.

Teslim edilen Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarının, Türkiye’de ilk defa uygulanan Renco Kompozit Yapı Sistemi ile 12 hafta gibi kısa bir sürede inşa edildiği hatırlatıldı.

İnşa edilen konutların, deprem ve kasırga gibi doğal afetlere karşı dayanıklılık sağladığı vurgulandı. Ayrıca Amerika’da da inşaat yapı izinlerinin alındığı belirtilerek, bu patentli sistem sayesinde demir ve beton kullanılmadan 5 kata kadar olan inşaatların hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği belirtildi.

Bu teknolojinin inşaat sektörü için devrim niteliğinde olduğuna dikkat çekilerek, Renco Kompozit’in bir Yeşil Grup firması olduğu kaydedildi. Gelecekte Yeşil Dönüşüm İnşaat A.Ş.’nin TOKİ için bu teknolojiyle çok sayıda konut yapmayı planladığı da kamuoyuna duyuruldu.

Paratic Piyasalar Yeşil Yatırım Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da YESIL koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 52,1 oranında değer kazandı. Aylık bazda ise yüzde 35,11 yükselen paylar, haftalık yüzde 8,09 kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 5-5,3 lira aralığında seyreden YESIL hissesi TSİ 12.20 itibarıyla yüzde 2 artışla 5,09 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın