Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify Hisselerinin Kaybı Kapanış Seviyesiyle Birlikte %6’yı Aştı

Pazar ağını 170 ülkeye çıkarmayı hedefleyen Spotify hisseleri, Pazartesi günü %4,03’lük kaybın ardından, açılış öncesinde %2 daha geriledi.
Spotify Hisselerinin Kaybı Kapanış Seviyesiyle Birlikte %6’yı Aştı

İsveç merkezli müzik ve podcast servisi olan Spotify, global genişlemeye giderek rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. 85 ülke pazarına daha girmeyi amaçlayan popüler müzik uygulamasının New York Borsası’nda işlem gören hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde düşüş gösteriyor.

Spotify Technology SA (SPOT) hisseleri Pazartesi günkü %4’lük düşüşün ardından, Salı günü piyasalar açılmadan %2 daha azaldı.
Spotify Hisseleri Düşüş Gösteriyor
Kaynak: Yahoo Finance

Haftanın ilk işlem gününde 344 – 387,44 dolar arasında hareket eden hisseler, kapanışı %4,03 değer kaybederek, 349,91 dolardan yaptı. TSİ 16:35’te %2,26 oranında daha düşüş göstererek, 342,67 dolar seviyesine indi. Hisselerin yıllık bazda kazancı %138 oranında gerçekleşti.

Coronavirüs pandemisi nedeniyle esnek çalışma modeline geçen Spotify’ın yaklaşık 345 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu yıl içinde 85 ülkede daha hizmet vermeye başlayarak, kullanıcı sayısını 1 milyara çıkarmayı amaçladığı biliniyor.

Spotify hizmetleri genişleme planları kapsamında önümüzdeki günlerde Afrika, Asya, Karayipler, Nijerya, Sri Lanka, Tanzanya, Pakistan, Gana, Bangladeş,  Butan, Samoa, Jamaika ve Bahamalar’da kullanıma sunulacak.

Bu adım sonrasında yaklaşık 170 ülkede hizmet veriyor olacak. Apple, Amazon ve Google gibi devlerle yarışan Spotify’ın 2021 yılı içinde daha yüksek kaliteli müzik seçeneğini de hayata geçirmeye hazırlandığı belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum