Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Softbank Uber’in Halka Arzını Destekliyor!

Dev yatırımıyla Uber’in en büyük ortağı haline gelen Softbank, modern ulaşım ağının halk arzını destekliyor. Detaylar haberimizde;
Softbank Uber’in Halka Arzını Destekliyor!
Yorum

Son dönemde resmen atağa geçen Uber, şimdi de ilk halka arzına hazırlanıyor. Daha önce yatırımcılarının halka arz konusunda hemfikir olduğunu belirten Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’nin de bu kararda olduğu biliniyor.

İşte tam da bu noktada, Travis Kalanick’in hisselerini satın alarak Uber’in en büyük ortağı konumuna gelen Softbank’tan destekleyici bir açıklama geldi.

Softbank Vision Fund’un CEO’su Rajeev Misra, katıldığı Mobil Dünya Kongresi’nde Uber’le ilgili sorulara cevap verdi.

Softbank Vision Fund’un CEO’su Rajeev Misra Açıklamaları Bugün başlayıp 1 Mart’a kadar devam edecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) önemli gelişmelere sahne olmaya devam ediyor. Barcelona’daki organizasyona katılan Rajeev Misra, burada Dara Khosrowshahi’nin çıkardığı işten gayet memnun olduğunu ve onun düzenlemelerini takdir ettiğini belirtti.

Ayrıca Uber’in 2019’da yapılması beklenen halka arzı hakkını da hoş karşıladığını dile getirdi.

Uber'in 2019'da Yapılması Beklenen Halka Arzı Hoş KarşılanıyorAnlayacağınız, Uber’in önümüzdeki yıl halka arz edilmesi için önünde pek bir engel kalmadı. Zira başarılı CEO, daha önce yaptığı açıklamalarda da kurulun bu konuya sıcak baktığını belirtmişti. Öte yandan; Khosrowshahi şirketin halka arz edileceği bilgisini CEO’luk görevine gelir gelmez vermişti.

İlaveten; bu kararını açıklarken Kalanick’in halka arzı dezavantaj olarak gördüğünü ama kendisinin konuya böyle bakmadığını söylemişti.

Kalanick Halka Arzı DesteklemiyorduKaldı ki İran göçmeni Khosrowshahi’nin şirketi nerelere getirdiğini düşünecek olursak, onun Kalanick’e kıyasla çok daha yerinde kararlar aldığını net bir biçimde görebiliyoruz.

Nihayetinde; hisse değerlerinin ne olacağı merakla beklenen Uber’in halka arzının borsada unutulmayacak izler bırakacağı yönünde pek çok görüş var.

Uber CEO'su Şirketin 2019'da Borsaya Açılmasını PlanlıyorAncak ne olacağını yalnızca zaman gösterebilir. Öte yandan; Uber halka arz öncesinde pazarda büyüyebileceği kadar büyümeyi amaçlıyor diyebiliriz. Daha birkaç gün önce şirketin; paylaşılamayan taksi pazarı olarak nitelendirilen Japonya’daki payını arttırabilmek için çalışmalar yaptığını duymuştuk.

Yatırımcılarının kendisini Asya pazarından silebilecek hamlesini gayet normal karşıladığını belirten Uber CEO’su, Asya gezisinde yaptığı açıklamalarda yeni bir ortaklığın sinyallerini de vermişti. Bakalım, önümüzdeki günler “5-10 yıl içinde uçan araba projesini hayata geçirmeyi planlayan” Uber için neler getirecek?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu