Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yüzde 1 Primli Fiyatlanan Şişecam Hisseleri 2 Ayın Zirvesinde Geziniyor

Şişecam hisseleri Eskişehir’de hayata geçirilmesi planlanan yatırım haberinden destek buluyor.
Yüzde 1 Primli Fiyatlanan Şişecam Hisseleri 2 Ayın Zirvesinde Geziniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) hisseleri 2 Eylül sonrası en yüksek seviyeyi kaydetti. Hisseler güne 8,84 liradan başladıktan sonra 8,89’a çıktı. Gün içinde gerçekleşen pozitif performansta 84 milyon Euro’luk yatırım haberinin desteği görüldü.

Şişecam hisse senedi fiyatı, saat 13.42’de %0,91 artıda seyrediyor.
Şişecam Hisseleri %0,91 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

8,83 liradan işlemlere konulan hisseler gün içinde 8,80 – 8,89 arasında hareket etti. Eylül ayının başında kaydettiği 8,95 sonrasındaki en yüksek seviyeye ulaştı. Böylelikle aylık kazancı %9, yıllık %40 oranına çıktı.

Haftalık değişimi %2 artışa işaret eden hisselerde 8,79  – 8,74 destekleri ile 8,87 – 8,92 direnç aralıkları takip ediliyor.

Şirket dün akşam cam ambalaj fırın yatırımı hakkında duyuru yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yollanan açıklamada Eskişehir cam ambalaj üretim tesisine, işletme sermayesi dahil yaklaşık 84 milyon Euro değerinde yatırım yapılacağı söylendi.

Söz konusu tesiste mevcut durumda 4 fırın ile faaliyetler sürdürülüyor. Yatırımın 2023 yılında tamamlanması ve yılda 155 bin ton üretim yapması planlanıyor.

Bu projenin hayata geçirilmesinin ardından şirketin Türkiye’de kurulu gücü yılda 1,5 milyon ton üretim kapasitesine ulaşacak. Macaristan yatırımının tamamlanmasının ardından ise küresel üretim kapasitesi yıllık 3,2 milyon tona yükselecek.

Deniz Yatırım, söz konusu gelişmeye ilişkin olarak “Haberin Şirket operasyonlarına gelecekte sağlayabileceği katkılar değerlendirildiğinde hisse performansı üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini düşünüyoruz.” yorumuna yer verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu