Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR
  • Veri Yüklenemedi

Şişecam Hisseleri Zirveyi Gördükten Sonra 10 TL’nin Altına Çekildi

Şişecam hisseleri bu sabah 10,09 lira ile rekor kırdı. Ardından kazancının bir kısmını verdi.
Şişecam Hisseleri Zirveyi Gördükten Sonra 10 TL’nin Altına Çekildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) hisseleri, haftanın ikinci işlem gününe 9,95 lira ile önceki kapanışa yakın başladı. Açılışın hemen ardından 10,09 ile tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı. Takip eden dakikalarda yönünü aşağı çevirdi.

Şişecam hisseleri saat 11.54’te 9,97 liradan işlem görüyor.
Şişecam Hissesi 9,97 Lira
Kaynak: Paratic Piyasalar

Fiyatlar rekor seviyeyi gördükten sonra %0,20 artıda seyretmeye başladı. Tüm zamanların en yükseğine çıkmasının ardından haftalık bazda yatırımcısına getirisi %7,21, aylık %23,57, yıllık %49,54 oldu.

Ziraat Yatırım günlük analizinde Bursa Yenişehir fabrikasında üretimin başlamasının hisseler üzerinde pozitif etki yaratacağı yorumlandı. Şirket bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, söz konusu fabrikada bulunan düzcam üretim hattı TR-5’in soğuk tamiri yaklaşık 40 milyon Euro yatırım bedeliyle tamamlandığı belirtildi.

15 Kasım 2021 tarihi itibarıyla ise yılda 240 bin ton kapasite ile ateşlenerek üretime alındığı açıklandı. Şişecam hisselerinde teknik açıdan 9,89 – 9,81 arası destek, 10,06 – 10,15 arası direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu