Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur Gösterge Endeksi FED-Aşı Etkisiyle 13 Ayın En Yükseğine Ulaştı

ABD Merkez Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü açıklamalarıyla artan duyarlılık, Singapur gösterge endeksini 1 yılı aşkın süredir görmediği seviyelere ulaştırdı.
Singapur Gösterge Endeksi FED-Aşı Etkisiyle 13 Ayın En Yükseğine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Asya piyasaları FED açıklamalarının ardından yeşil renge bürünürken birçoğu önemli eşikleri geçti. Singapur gösterge endeksi FTSE Straits Times, bugünkü oturumda sert yükseldi.

Önceki kapanışı 3,109.65 seviyesinde yaptıktan sonra 18 Mart işlemlerine 3,132.10 puanda başladı. Kademeli yükselişin ardından son ayların en yüksek seviyesi olan 3,147’ye ulaştı.

Rakam 23 Şubat 2020’de 3,171.74 puandan bu yana endeksin gördüğü zirve oldu.

Halen açık olan işlemlerde Starit Times endeksi, yüzde 1 artıda 3,140.73 puanda seyrediyor.
Singapur FTSE Strait Times 1 Yıldan Fazla Süre En Yükseğinde
Kaynak: MarketWatch

Yükseliş diğer Asya piyasalarında olduğu gibi FED açıklamalarıyla desteklendi. Türkiye saatiyle dün akşam ABD Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada faizde değişikliğe gidilmediği bildirildi.

Dow Jones ve S&P 500 yeni rekorlar kırdıktan sonra Asya da ABD’yi takip etti. FED, iyileşen makro görünüme ve yüksek enflasyona rağmen 2023’e kadar faiz artırmayacağına işaret etti. ABD gayri safi yurt içi hasılası için de yüzde 4,2 yerine yüzde 6,5’lik büyüme tahmininde bulundu.

Bu arada Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünkü açıklamasında AstraZeneca aşısını güvenli bulduğunu duyurdu.

Avrupa Birliği’ndeki bazı ülkelerin AstraZeneca Covid-19 aşısını geçici olarak askıya aldığını hatırlatan WHO, “şu anda WHO, AstraZeneca aşısının faydalarının risklerinden daha ağır bastığını düşünmekte ve aşıların devam etmesini önermektedir” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu