Yatırım yapmaya başla!

Seyahatlerinizi En İyi Şekilde Değerlendirmenin 6 Basit Yolu

Seyahatlerinizi En İyi Şekilde Değerlendirmenin 6 Basit Yolu

Şu koşuşturmacalarla dolu hayatlarımızda hepimiz zaman zaman ara vermek, hatta bazen arkamıza bile bakmadan kaçıp gitmek istiyoruz, değil mi? Dinlenmek için fırsat kolluyor, o deli gibi yoğun takvimimizde bir şekilde kendimize de zaman yaratmak için çabalıyoruz. Zorlu iş dönemlerinden, hayatımız üzerinde etkili olacak sınavlardan, bitip giden çalkantılı ilişkilerden, meşguliyetlerin dayanılmaz yorgunluğundan ve daha pek çok farklı şeyden kurtulmak için diyorum hepimiz ara sıra bir mola vermek istemiyor muyuz? Eminim ki bu sorunun cevabı koca koca harflerle söylenmiş bir evet! İşte bu nedenle sizlerle konuşmak istediğim konu, ara verme ihtiyacımız ve bu ihtiyacımızı giderirken neler yapmamız gerektiği hakkında!

Kısa ya da uzun süreli seyahatlerimizden, enerji depolamak için yaptığımız yolculuklardan bahsettiğimi anlamış olmalısınız. Evet, zaman zaman yaptığımız ki zaten yapmaya gereksinim duyduğumuz bu seyahatler, sadece kafa dinleme gözüyle bakılmaması gereken dinlencelerdir. Yani şimdiye kadar yapmış olduğunuz yolculukları bir kenara bırakarak bundan sonra yapacaklarınıza daha farklı bir şekilde yaklaşmanız gerektiğini söylüyorum. Çünkü ancak bu şekilde seyahatlerinizden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Belli başlı noktalara dikkat ederek seyahatlerinizi kendiniz için daha yararlı hale getirebilir, bu eğlenceli gezilerinizi başarınıza katkı sağlamak üzere akıllıca kullanabilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gereken şeyler:

Bol Bol Fotoğraf Çekin!

Bol Bol Fotoğraf Çekin!İş gezisi, sağlık sorunları, akraba ziyareti, tatil ya da herhangi başka bir nedenden dolayı seyahate çıkmış olabilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun yapmanız gereken şey bol bol fotoğraf çekmektir. Gerçi sosyal medyanın bizi birer bağımlı hale getirdiği şu günlerde zaten bol bol fotoğraf çekmeye alışmış olmalısınız. Ama burada gezdiğiniz yerleri sadece başkalarıyla paylaşıp beğeni alma amacıyla değil, gelecekte elinizde güzel hatıralarınız kalsın diye fotoğraflamalısınız. Bu şekilde yaşanmışlıklarınızı çok daha net hatırlayabilir, kendinizi yorgun hissettiğiniz anlarda sarılacak bir dal daha bulabilirsiniz.

Yeni Arkadaşlar Edinin!

Yeni Arkadaşlar Edinin!Ara vermek için çıktığınız seyahatlerden en iyi şekilde faydalanmak için yapmanız gereken bir diğer şey de yeni arkadaşlar edinmek. Çünkü farklı insanlarla tanışarak hayatınıza yepyeni renkler katabilirsiniz. Başka insanların tecrübelerini öğrenerek dünyaya farklı açılardan bakmayı öğrenebilir, yeni arkadaşlar kazanarak her anlamda daha başarılı bir insan olabilirsiniz. Eğer insanlarla iletişim kurma konusunda zorlanıyorsanız, güçlü bir iletişim yeteneği için geliştirilmesi gereken noktalar üzerinde durabilir, bu öğrendiklerinizi kullanarak hayatınıza katacağınız yeni insanlar sayesinde çok daha tatminkar bir hayat sürdürebilirsiniz.

Her Anın Kıymetini Bilin!

Her Anın Kıymetini Bilin!Seyahatlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek için her anınızdan keyif almayı bilin. Yani sadece dinlenmek amaçlı bir tatile çıkmış olsanız bile, günlerinizi dolu dolu geçirmeye çalışın. Dinlenmeyi sadece uzanıp uyumak olarak düşünmeyin. Gittiğiniz yerdeki ünlü mekanları gezerek, her gününüzü yeni bir heyecanla doldurarak da pekala dinlenebilirsiniz. Bunu kulağınıza küpe yaparak hem bedenen hem de ruhen yenileneceğiniz seyahatlerinizde harcadığınız her bir dakikanın önemini bilin. Gerçi bunu her zaman yapmalısınız, ama günlük hayatta bazen hissederek yaşamayı unuttuğumuz anlar olabiliyor. Ancak durup dinlenmek için ihtiyacınız olan yolculuklarınızda bu hatayı asla yapmamalısınız.

Deneyimlerinizi Yazın!

Deneyimlerinizi Yazın!Seyahat günlüğü tutmaya ne dersiniz? Gezileriniz sırasında yaşadıklarınızı, gördüğünüz mekanları, tanıştığınız insanları, başınıza gelen ilginç olayları ve daha fazlasını yazmayı daha önce hiç düşündünüz mü? Hayır mı? Öyleyse bundan sonra çıkacağınız ilk yolculuğunuzda yapmanız gereken şey bu! Tecrübelerinizi kaleme almak! Öğrendiklerinizi bir tek aklınıza değil, aynı zamanda deftere de yazmak! Hatta eğer istiyorsanız ve bu konulara ilginiz varsa, bir seyahat bloğu açmayı bile düşünebilirsiniz.

Bunu da İnceleyebilirsiniz:
Parayla Deneyim Satın Almanın Gerçek Mutluluğu Getirdiğinin 5 Kanıtı

Deneyimlerinizi binlerce kişiye anlatabilir, etkilendiğiniz mekanlar hakkında sayısız insana bilgi verebilirsiniz. Sonuç olarak, gezileriniz sırasında edindiğiniz tecrübeleri yazmanız sizin için pek çok farklı açıdan yararlı olacaktır. Bu şekilde fotoğraflarınızın yanı sıra tecrübelerinizi anbean hatırlayabileceğiniz notlara sahip olacak, daha olumlu düşünmeye başlayacak ve gezilerinizden kesinlikle daha çok keyif alacaksınız. Dediklerimin ne kadar doğu olduğunu görmek istiyorsanız, çıkacağınız ilk seyahatte günlük tutmayı deneyin. Sonuçlarından memnun kalacağınızın garantisini verebilirim.

Farklı Lezzetler Tadın!

Farklı Lezzetler Tadın!Yorgunluğunuzu atmak, kafanızı toparlamak, işleri yoluna koymak ya da başka amaçlarla çıktığınız gezilerde yapmanız gereken şeyler arasında kesinlikle bu da var. Yani gittiğiniz her yerde en azından bir tane farklı, yöresel lezzet tatmaya çalışmalısınız. Bu şekilde hem parayla satın alınabilecek şeylerden çok daha değerli olan yaşanmışlık hazinenizi çoğaltmış olacak hem de seyahatinizden çok daha fazla keyif alabileceksiniz. Hem bu şekilde risk almayı da öğrenecek ve basit bir adım da olsa bir anlamda sınırlarınızın dışına çıkmış olacaksınız. Sonuç olarak; bildiğiniz lezzetler yerine daha önce hiç denemediğiniz tatlara yönelmek, emin olun çok daha eğlenceli ve faydalı olacaktır.

Doğada Vakit Geçirin!

Doğada Vakit Geçirin!Seyahatlerinizden en iyi şekilde faydalanmak için yapmanız gereken bir diğer şey de doğada olabildiğince çok vakit geçirmek! Çünkü hepimiz ister istemez soğuk ve gri duvarlar arasına hapsoluyoruz. Şehrin rahatsızlık verici gürültüsü içinde, araba kornaları ve siren sesleri eşliğinde nefes almaya çalışıyoruz. Yeterince şanslı değilsek, evimizin etrafında bir parça yeşil alan bile bulamıyor, devasa apartmanların ruhsuzluğu arasında sıkışıp kalıyoruz.

Bu duruma alıştığımızı düşünsek bile aslında hiç alışmıyor, her zaman doğaya özlem duyuyoruz. İşte bu özlemi giderebilmek için kesinlikle seyahatlerimizden faydalanmalıyız. Çünkü doğayla iç içe olmak için elimize geçebilecek en iyi fırsatların başında seyahatler gelmektedir. Çıktığımız gezilerde kendimizi lüks oteller içine hapsetmek yerine doğal alanlara gitmeli, stres atmak ve enerji depolamak için zamanımızı olabildiğince çok doğada geçirmeye çalışmalıyız.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum