Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Yeni Uyarı Yayınladı

ABD’nin düzenleyicisi yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı.
SEC Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Yeni Uyarı Yayınladı

Kripto paralar geçmişten bu yana yükselişini sürdürürken, ülkelerin düzenleyicileri arasında tartışma yaratmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dijital varlıklar ve kripto para birimiyle ilgili yatırım dolandırıcılığı hakkında yeni bir uyarı yayınladı.

Paylaşılan bildiride, dolandırıcılık faaliyetlerinin perakende yatırımcılar üzerindeki olumsuz etkisinin altı çizildi. SEC, artan dolandırıcılık ve istismarların ana nedeni olarak ilk madeni para tekliflerinin artan popülaritesinin altını çiziyor.

Belirli dijital varlıkların fiyat artışının, dolandırıcıların şüphelenmeyen yatırımcıları cezbetmesi için önemli bir faktör olduğunu belirten SEC, “Yatırımcılar, yeni veya son teknoloji bir şey içeren yatırım fırsatları konusunda daha az şüpheci olabilir ya da kaçırma korkusuna kapılabilir.” açıklamasını yaptı.

Uyarıda yatırımcılar arasında FOMO’nun ana nedenlerinden birinin çok zengin olma fırsatını kaçıracakları zihniyeti olduğuna yer veriliyor. Düzenleyici kurum, BitConnect’in perakende yatırımcılar için büyük kayıplarla sonuçlanan 2 milyar dolarlık dolandırıcılığı hatırlattı.

1 Eylül’de SEC başkanı Gary Gensler, kripto yatırımcılarının dolandırıcılığı ve diğer ilgili riskleri önlemesine yardımcı olabilecek bir düzenleyici çerçeveye duyulan ihtiyacın altını çizmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum