Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Başkanı Gensler Kripto Para Platformlarının Düzenlemelere Uyması Gerektiğini Söyledi

SEC patronu Gary Gensler, kripto varlıklarının uzun vadede ayakta kalabilmek için kamu politikası çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini belirtiyor.
SEC Başkanı Gensler Kripto Para Platformlarının Düzenlemelere Uyması Gerektiğini Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar son dönemde ülkelerin düzenleyici kurumları arasında daha fazla tartışılır hale geldi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, kripto varlıkların bir kamu politikası çerçevesi içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Gensler hayatta kalabilmeleri için kripto platformların için düzenleyici bir çerçeveye ihtiyaç duyacaklarının altını çizdi. Yatırımcıları korumak ve yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele etmek için kripto varlıklarının aynı kamu politikası zorunlulukları altında olması gerektiğini açıkladı.

Kripto para piyasası son veriler itibariyle 2 trilyon doların üzerinde seyrediyor. Gensler 5 – 10 yıl sonra bu piyasa büyüyecekse, bunun kamu politikası sınırları içerisinde olması gerektiğini düşünüyor.

Gensler, geleneksel brokerlerin eksikliğinin kripto ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarını düzenleyiciler için bir zorluk haline getirdiğini, çünkü DeFi ekosisteminde yasanın kime uygulanacağının belirsiz olduğunu savundu.

Nisan ayında göreve başlayan SEC Başkanı Gary Gensler, kripto ekosistemine sağlam düzenlemeler için pek çok kez çağrıda bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%