Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Say Yenilenebilir Enerji Çin’deki Yeni Müşterisiyle İhracat Bağlantısını Duyurdu

Say Yenilenebilir Enerji, Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki yeni müşterisiyle 1,2 milyon Euroluk ihracat bağlantısı hakkında bilgi paylaştı.
Say Yenilenebilir Enerji Çin’deki Yeni Müşterisiyle İhracat Bağlantısını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na Çinli yeni müşterisi ile kurduğu ihracat bağlantısı hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Yapılan açıklamaya göre; Çin Halk Cumhuriyeti’nde mukim Fujian Fuchuan Yifan New Energy Equipment Manufacturing Co. Ltd. şirketinin onaylı tedarikçi listesine girildi. Bu kapsamda rüzgar türbin kulesi iç aksamlarına ilişkin toplam 1.210.395 Euro tutarında bir teklif verildiği açıklandı.

Çinli şirketin kurumsal sitesinde yer alan bilgilere göre 300 bin ton yıllık kapasitesi ve yaklaşık 950 çalışanıyla dünyanın en büyük off-shore ve on-shore rüzgar türbin kulesi imalatçıları arasında olup Say Yenilenebilir Enerji için önemli bir müşteri olduğu değerlendirildiği belirtildi.

Teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanması konusunda şirketin Yönetim Kurulu tarafından 12.11.2021 tarih ve 2021/85 sayılı kararı ile ertelendiği de açıklandı.

Açıklanmanın geldiği sıralarda Say Yenilenebilir Enerji hisseleri (SAYAS) TSİ 16:32 sularında %1,95 oranında ekside 21,44 liradan işlem görüyor.
Say Enerji Hisseleri Yüzde 1,95 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler haftalık bazda düşüş eğilimi gösterirken, 11 Kasım gününde 22,44 liraya kadar ulaşmıştı. Buradan düşüşe geçen hisseler, dünkü işlemlerde 21,5 ile 21,9 arasında hareket etti. Günün kapanışını 21,5 liradan gerçekleştirdi.

Bugünkü işlemlere 21,48 liradan başlayan hisseler, 21,06 liraya kadar geriledi. Buradan bir miktar toparlanma gösteren hisseler, TSİ 16:20 sularında 21,9 liraya yeniden tırmandı. Ancak hızlı hareket eden hisseler, 21,08 liraya kadar geriledi. Daha sonra 21,30 – 21,40 aralığında dalgalanmaya başladı.

Hisselerde aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 21,04 ve 20,75 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 21,64 ve 21,95 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek.

Say Yenilenebilir Enerji hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %0,27 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %3,84 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %149,13 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu