Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Samsung Yeni TV Modellerinde NFT Alım Satım İmkanı Sunacak

Samsung, 2022 yılında piyasaya süreceği 3 televizyon modelinde, NFT desteği sunacak. Detaylar haberde…
Samsung Yeni TV Modellerinde NFT Alım Satım İmkanı Sunacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, TV pazarının önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Şirket bu yıl piyasaya süreceği bazı TV modellerinde, yeni bir özelliğe yer veriyor. Yapılan açıklamaya göre 2022 yılında piyasaya çıkacak 3 televizyon modelinde NFT desteği bulunacak.

Uygulama, üç yeni TV modeli olan MICRO LED, Neo QLED ve The Frame aracılığıyla dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platform sunuyor. Şirket açıklamasında, NFT’lere olan ilginin arttığını ve satın alma ortamına yönelik çözüm ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.

İçerik oluşturucular, sanatlarını dünya ile paylaşmalarına imkan sağlayacak. Bununla beraber kullanıcılara NFT, blockchain ve metaverse hakkında bilgilendirme yapılacak. Önümüzdeki aylarda yeni nesil televizyonların piyasaya çıkması ile beraber, NFT entegrasyonuna dair daha fazla bilgi sunulması bekleniyor.

NFT’ler, metaverse üzerinde temel bir rol oynuyor ve insanlara karakterlerinin, birikmiş oyun içi öğelerin ve hatta sanal arazinin tam mülkiyetini veriyor. Ağustos ayında, Decentraland’daki 259 parsellik bir sanal mülkün NFT’si yakın zamanda 900.000 dolardan fazla satılmıştı. Bu, bugüne kadaki en büyük satış olarak kayıtlara geçmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%