Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sabancı Hisseleri %4 Civarı Yükselişle Haftalık Getirisini %5,75’e Taşıdı

Sabancı Holding hisseleri %4 civarı yükselişle 11,13 lirada seyrederken, haftayı güçlü yükselişle sonlandırmaya hazırlanıyor.
Sabancı Hisseleri %4 Civarı Yükselişle Haftalık Getirisini %5,75’e Taşıdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Sabancı Holding hisseleri, dün başlattığı yükseliş eğilimini haftanın son işlem gününde de sürdürüyor. Kısa vadede kazançlı görünen hisseler, orta vadede düşüş eğilimine işaret etmeye başladı. Yıllık bazda ise zirvenin yaklaşık 1 puan gerisinde seyrediyor.

SAHOL kodlu hisse senetleri dünkü işlemleri 10,68 liradan sonlandırdıktan sonra bugün açılışta 10,61 liraya kadar geriledi. Açılışın ardından yükselişe geçen hisseler, 11,14 lira ile günün en yüksek seviyesini kaydetti.

Sabancı hisseleri TSİ 16.00 sularında %4,21 yükselişle 11,13 lira seviyelerinde gezdikten 10 dakika sonra %3,84 oranında artıda 11,10 liradan alıcı bulmaya başladı.
SAHOL Hisseleri %3,84 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerin haftalık hareketi %5,75 düzeyinde gerçekleşirken, aylık bazda %1,25 değer kaybetti. Yıllık bazda ise %18,52 oranında değer kazanan hisseler, 1 yılın en yüksek seviyesini 5 Ocak 2021’de 11,91 lira ile kaydetmişti.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Avrupa Yeşil Mutabakatı Söyleşileri serisinin dördüncü programı Sürdürülebilirlikte Yeni Trendler temasıyla gerçekleşirken, Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper konuk olarak ağırlandı.

Alper yayında, “60 bin çalışanımız, topluluk vaadimizi yürekten sahiplendiler ve yeni fikirlerle, yeni projelerle bu işe canı gönülden katkıda bulunmaya çalışıyorlar. En güzel şeylerden bir tanesi 9 ay içerisinde MSCI Rating değerleme kuruluşunda iki not yükseldik. Bu da aslında adımlarımızın ne kadar doğru yönde olduğunu kanıtlıyor ve tüm topluluk çalışanlarına büyük bir motivasyon sağlıyor,” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu