Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Riot Blockchain Madencilik Cihazı Eklemeden Hash Oranını Artırmayı Hedefliyor

Madencilik firması, mevcut makinelerinin üretkenliğini artırarak daha fazla hashrate eklemeyi hedefliyor.
Riot Blockchain Madencilik Cihazı Eklemeden Hash Oranını Artırmayı Hedefliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Riot Blockchain, Teksas’ta bulunan Whinstone tesisinde 200 megavat daldırma soğutma teknolojisini benimseyerek kripto madenciliği hash oranını potansiyel olarak %50’ye kadar artırmayı planlıyor.

Firma yaptığı açıklamada, teknolojinin madencilik teçhizatlarının daha düşük sıcaklıklarda çalışmasına yardımcı olan özel bir sıvıya daldırılmasına izin vererek daha verimli ve istikrarlı bir ortam sağladığını belirtti. ASIC madencilerinin daldırma soğutmalı binalara ilk yerleştirilmesinin 2021’in dördüncü çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Riot, endüstri verilerine ve şirketin kendi daldırma-soğutma test sonuçlarına dayanarak, hash oranında tahmini %25’lik bir artış bekleniyor. Şirket, 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar pilot projesinden daha fazla test sonucu elde etmeyi planlıyor.

Riot test çalışmaları başarılı olursa, ek madencilik ekipmanı satın almaya dayanmadan Bitcoin madenciliği hash oranını artırmak için altyapı geliştirme yeteneklerinden yararlanabilecek ve bu da artan işletme verimliliğini beraberinde getirecek.

Riot saniyede 2,6 exahash hashrate kapasitesine sahip ve 2022’nin dördüncü çeyreğine kadar 7,7’ye çıkmayı planlıyor. Bu teknoloji daha önce MintGreen de kullanacağını açıklamıştı. Riot ise bu teknolojinin, bu ölçekte herhangi bir madenci tarafından kullanılacak ilk şey olacağını belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%