Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rekora Doymayan S&P 500 için Yükselişin Süreceği Tahmin Edildi

Son dönemde üst üste yeni rekor seviyeler kıran ABD borsa endeksi S&P 500 için yükselişin süreceği tahmin edildi.
Rekora Doymayan S&P 500 için Yükselişin Süreceği Tahmin Edildi

7 Mayıs’ta 4,238.04 puanla tüm zamanların rekorunu kıran S&P 500, yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 12 oranında artış sağladı. S&P 500 dahil ABD’nin diğer gösterge endekslerindeki yükseliş balon endişelerini gündeme getirirken DBS Bank ekonomistleri, yukarı yönlü seyrin süreceğini tahmin etti.

Aynı zamanda tahmin, gerekçeleriyle birlikte açıklandı. Bunlardan bir tanesi güçlü makro momentum olarak gösterildi. ABD’deki makro ivmenin gücünün 50 eşiğinin (Nisan ayında 60,7) üzerinde kalan ISM İmalatından açıkça görüldüğü belirtildi.

Nisan’da yüzde 6,1 olan ABD işsizliğinin de istikrarlı bir şekilde düştüğü ve bunun iç tüketimin görünümü için iyi olduğu aktarıldı.
S&P 500 7 MAYIS REKOR
Kaynak: MarketWatch

FXStreet’in haberine göre DBS Bank uzmanları, bir diğer nedeni güçlü kazanç momentumu olarak açıkladı. Şirketlerin yüzde 87’sinin ilk çeyrekte olumlu kazanç raporları yayımladığını belirten ekonomistler, bunun devam edeceğini öngördü.

Aynı zamanda FED’in yakın zamanda sıkılaşmaya başlamayacağı söylendi. Enflasyonist baskılar FED tarafından geçici olarak görülmeye devam ederken Federal Rezerv’in aşırı gevşek para politikalarının süreceği öne sürüldü. Covid-19 durumunun kontrol altına alınması bir diğer neden oldu.

ABD hükümeti aşılama kampanyalarını artırırken ve günlük vakalardaki düşüş sürerken görünümün giderek aydınlandığı dile getirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum