Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Qualcomm Hisseleri %6 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızları Arasında

Güçlü kazanç raporu piyasalar tarafından hoşnutlukla karşılanan Qualcomm, S&P 500'ün yıldızları arasına girdi.
Qualcomm Hisseleri %6 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızları Arasında
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li teknoloji devi Qualcomm, beklentileri aşan kazanç rakamlarıyla gündeme geldi. Pek çok sektörü etkileyen küresel çip sıkıntısına rağmen güçlü büyüme kaydeden Qualcomm’un sonuçları yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yükselişiyle bugün yeni rekor test eden S&P 500 Endeksi’nin yıldızları arasına girdi. Dünkü kapanışı 142,44 dolar olan Qualcomm, bugün 146,50 dolarla başlayıp yükseldi.

TSİ 17.50’de yüzde 6’nın üzerinde kazançla ilerleyen QCOM kodlu hisseler, aynı dakikalarda 151,11 dolara kadar ulaştı.
QUALCOMM Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Böylelikle Şubat ayından bu yana en güçlü seviyesini kaydetti. Alıcılı seyrin sürdüğü hisseler 5 günde yüzde 6’ya yakın değerlenirken bir yılda yüzde 41’e yakın artış gösterdi.

Yükseliş şirketin dün açıkladığı kazanç raporuyla yönlendirildi. Hisse başına 1,68 dolar kazanç beklentilerini aşarak 1,92 dolar elde eden şirket, 8 milyar dolarlık geliriyle de tahminleri aştı.

Dahası gelir geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 ve 27 Haziran‘da sona eren çeyrekte hisse başına kazanç yıllık iki katından fazla arttı. Büyümenin büyük kısmı çip satışlarından kaynaklandı.

Qualcomm’un iyimser rakamları, bu hafta Intel ile imzalanan anlaşmanın yarattığı olumlu duyarlılığı daha da artırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu