Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin Rusları Daha Büyük Ailelere Teşvik Etmek için Etkili Sözler Verdi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, daha büyük aileleri teşvik etmek için konut kredisi indirimi, vergi muafiyeti ve nakit para vaat etti. Detaylar aşağıda;
Putin Rusları Daha Büyük Ailelere Teşvik Etmek için Etkili Sözler Verdi!
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ulusa sesleniş konuşmasında, daha fazla çocuk yapan Rus ailelerini desteklemek için vergi muafiyeti, mortgage indirimi ve nakit para sağlama sözü verdi. Bugün televizyonda yayınlanan konuşmasında yaşam koşullarına iyileştireceğini iddia ettiği pek çok önlem açıklayan Putin, ailelere odaklanarak gelirleri iyileştirmenin ilk yolunun vergi yükünü azaltmak olduğunu söyledi.

“İlke çok basit olmalı, ne kadar çok çocuğa sahipseniz o kadar az vergi ödemelisiniz” diyen lider seyirciye, bir ailenin ikamet mülkünden sahip oldukları her çocuk için vergilendirilebilir alanın 5 metrekaresini kaldırmak istediğini anlattı. Ayrıca 600 metrekareye kadar olan arazi mülkiyetinin tamamen vergiden muaf olacağını belirtti.

3 ya da daha fazla çocuğu olan ailelerin bir kereye mahsus olmak üzere ipoteklerini düzenlemeleri için 450 bin ruble (6.840 dolar) ödeme alacaklarını da kaydetti.

Vladimir Putin 3 Ya da Daha Fazla Çocuğu olan AilelerVladimir Putin bu noktada yeniliği; “bunu ipoteğin ödenmesinde de kullanılabilecek olan doğum yardımı fonuna eklersek, 900 bin ruble olur ve bu rakam Rusya’nın birçok bölgesinde konut masrafları için önemli bir miktar olacak” sözleriyle ifade etti. Şu anda Rusya’daki ailelerin Rus hükümetinin sübvansiyon sağladığı bakiye ile mortgage kredilerinde yüzde iki indirim için başvurabilecekleri de bildirildi.

Putin, devlet desteğinin sadece birkaç yıl sürdüğü için düşük alım olduğunu söyleyerek desteğin şu an ipoteğin süresine göre uzatılması gerektiğinin üzerini çizdi.

Vladimir Putin 3 Ya da Daha Fazla Çocuğu olan Ailelere Destek SözleriMoskova, yardım maliyetinin yalnızca 2020’de tahmini 30.6 milyar rubleye ulaşacağını ve 600 bin eve fayda sağlayacağını iddia etti. Diğer duyurular arasında engelli çocuğu olan ailelere sağlanan faydaların iki katına çıkarılması ve mevcut çocuk yardımlarında artış yapılması da vardı. Ulusa sesleniş konuşmasında Putin, 2021 yılına kadar kreşlerde çocuk bakımı sıkıntısının sona erdirileceği yönünde de söz verdi.

Bu ayın başlarında Macaristan Başbakanı Viktor Orban da benzer açıklamalarda bulunmuş, aile destek programlarını teşvik etmek isteyen lider doğum oranını artırmak için etkili teşvikler vaat etmişti. Buna göre en az 4 çocuk yetiştiren kadınların kişisel gelir vergisinden ömür boyu feragat etmelerini ve büyük ailelere daha büyük arabalar almaları için sübvansiyonları içeriyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu