Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pfizer/Biontech ve Moderna Hisseleri Aşılara Zam Haberleriyle Yükseldi

ABD’li ilaç şirketlerinin hisseleri, Covid-19 aşılarına zam haberleriyle yükseldi.
Pfizer/Biontech ve Moderna Hisseleri Aşılara Zam Haberleriyle Yükseldi

Moderna ve Pfizer/Biontech’in son tedarik sözleşmelerinde Covid-19 aşılarının fiyatlarını artırdığına yönelik haberler şirketlerin hisselerinde yükseliş yarattı.

Avrupa Birliği ile yapılan son anlaşmada aşı fiyatlarına zam yapan Pfizer/Biontech ile Moderna’nın hisseleri açılış öncesinde başlattıkları artışı devam ettirdi.

Buna ek olarak The Wall Street Journal, Gıda ve İlaç İdaresi’nin her iki aşıya da tam onay verme baskısı altında olduğunu ve bunun Pfizer ile ortağı BioNTech için önümüzdeki ay içinde gerçekleşebileceğini bildirdi.

Moderna Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Cuma günü 353,60 dolarda kapanış yapan MRNA kodlu Moderna hisseleri, yeni seansa yatay başlayıp 365,51 doları test etti. TSİ 16.40’ta yüzde 2’ye yakın kazançla ilerleyen hisseler, gün içi yükseğiyle yeni rekoru işaretledi.

Pfizer da güne 42,81 dolarla yatay başlayıp 43,79 dolarla son yılların zirvesini test etti. Yazım sırasında yüzde 2’ye yakın kazançla ilerlerken 5 günlük getirisi yüzde 4,5’e çıktı.

Diğerlerinden daha sert yükselen BionTech 328,35 dolarlık kapanışı 345,26 dolarla açılarak sürdürdü. 353,60 dolar gün içi yükseği ve yeni rekoru olurken yazım sırasında yüzde 4,5 kazançla işlem görüyor. Yıl başından bu yana yüzde 324’lük kayda değer artış kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum