Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petkim Hisselerinin Günlük Kaybı %1’i Aşarken, Sektör Endeksi Düşüyor

Borsa kimya endeksi %0,5 düşüş gösterirken, önemli şirketlerden olan Petkim’deki kayıplar hızlandı.
Petkim Hisselerinin Günlük Kaybı %1’i Aşarken, Sektör Endeksi Düşüyor

Borsa İstanbul güne kayıpla başladıktan sonra 1341 puana kadar indi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük Covid-19 vakaları bir kez daha tırmanışa geçti. Uzmanlar dördüncü dalga uyarısı yaparken, hisse senedi piyasalarında negatif tablo izleniyor.

BIST 100 endeksinde yaşanan satış baskısında Tüpraş, Pektim gibi hacim bakımından yüksek şirket hisselerindeki düşüşün etkisi görülüyor. BIST kimya, petrol ve plastik endeksi (XKMYA) ise %0,51 değer kaybıyla, 1848 puandan işlem görüyor.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM) hisseleri, saat 11.18’de %1,29 eksiden fiyatlanıyor.
Petkim Hisseleri %1,30 Düşüşte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Negatif işlemlerin ağır olduğu Pazartesi günü 5,42 liradan kapanan Petkim hisseleri, yeni güne 5,43’ten başladı. Açılışla birlikte keskin bir iniş grafiği çizdi. Şu an 5,36 liradan işlem gören hisseler, 5,35’le en düşüğü kaydetti. Seansın en yükseğini ise açılışta gördü.

Borsada TL bazında en çok işlem gören şirketler listesinde Petkim ikinci sırada yer alıyor. İlk sırada 178.707.198 TL ile Türk Hava Yolları, ikinci sırada 149.290.512 TL ile Petkim, üçte ise 138.328.118 TL ile Garanti Bankası yer alıyor.

Petkim hissesi alanlar son bir yılda kazancını %50’den fazla artırdı. 52 haftada 2,80 – 7,13 TL arasında fiyatlar kaydedildi. Aylık bazda ise %0,55 ile sınırlı düşüş gösterdi.

Kimya sektör endeksinin önemli şirketlerinden olan Tüpraş, %0,81 değer kaybıyla 91,30 liradan işlem görüyor. Endeksin en kötü performansı %4,5 ekside hareket eden Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SANFM) hisselerine ait.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum