Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petkim Hisseleri Yeniden Gerilerken Haftalık Kaybı %5’e Yaklaştı

Petkim hisselerinde bir hafta görülen toparlanma yeniden gerilemeye dönerken, haftalık bazda %4,82 oranında kayba işaret etmeye başladı.
Petkim Hisseleri Yeniden Gerilerken Haftalık Kaybı %5’e Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim gördüğü kayıpların bir kısmını geçen hafta toparlamıştı. 11 Mayıs gününde güçlü bir performans kaydederek, 6,75 liraya yakın seyretmeye başlamıştı. Ancak bu uzun sürmemiş ve kazançlarını yeniden silerek dünkü işlemlerde 6,26 liraya kadar gerilemişti. Bugün ise kaybını sürdürüyor.

Petkim hisseleri dünkü işlemleri 6,39 liradan tamamladıktan sonra bugüne 6,40 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından aşağı yönlü baskının hisselerde devam ettiği görülürken, ilk yarıda %1 civarında değer kaybıyla işlem gördü.

PETKM kodlu hisseler TSİ 14:55 sularında %1,10 oranında düşüşle 6,32 liradan el değiştirmeye başladı.
Petkim Hisseleri %1,10 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 6,26 lirada ilk destek noktasını bulundururken, yukarıda 6,38 ve 6,46 lira seviyeleri izleniyor. Aynı zamanda hisseler haftalık bazda %5’e yakın kayba işaret ediyor. Aylık %0,31 oranında kayıp gösteren hisseler, yıllık %116,83 oranında kazanç yazmış durumda.

Dün akşam saatlerinde kâr payı dağıtılmayacağını açıklayan şirket, ilk çeyrekte 884 milyon lira ana ortaklık dönem kârı açıkladı. 2020 Mart ayında pandemi nedeniyle arz talep dengesinde bozulma yaşayan şirket, bu çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %82 artışla 5,034 milyon lira ciro elde etti. Ayrıca yıllık %495 artışla 1,220 milyon lira brüt kâr yazdı.

Şirketin açıkladığı rapor üzerinde Bizim Menkul Değerler hedef fiyatı 8,95 liraya yükseltti ve endeks üstü getiriye işaret etti. Daha önceki hedef fiyat 5,48 lira seviyesinde bulunuyordu. Bizim Menkul Değerler Petkim için temel riskleri, “Covid-19 salgınında artan vakaların ekonomiler üzerindeki endişeleri arttırmasıyla tekrardan yaşanacak arz-talep daralmaları, petrol fiyatlarının yükselmesiyle ürün fiyatları ile nafta makasının daralmasının şirketin kar marjlarında yaratacağı negatif etki gösterilebilir,” şeklinde tarif etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu