Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kârlılığını Artıran Petkim’in Hisseleri Tüm Zamanların Zirvesini Gördü

Petkim hisseleri, şirket 2020 finansal raporundaki kârlılığa bağlı güçlü yükselerek 5,71 lira ile tüm zamanların en yükseğini kaydetti.
Kârlılığını Artıran Petkim’in Hisseleri Tüm Zamanların Zirvesini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim, dün geç saatlerde 2020 yılına ait finansal raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladı. Raporda, şirketin portföyündeki ürünlerde genel fiyat düşüşü dikkat çekti. Buna karşın şirketin kârlılığı arttı. Hisseler ise bugünkü işlemlere yükselişle başlayarak tüm zamanların en yükseğini kaydetti.

Petkim hisseleri (PETKM) dünkü seansı 5,54 liradan sonlandırdıktan sonra bugünkü işlemlere 5,70 lira seviyesinden başladı.
Petkim Hisseleri 5,71 Lira ile Rekor Kırdı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Hisseler açılışın ardından 5,71 lirayı görerek, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Hisseler daha sonra %2,53 oranında yükselişle 5,69 liradan işlem görmeye başladı. Petkim’deki güçlü yükseliş, finansal rapordaki kârlılığı yansıttı.

PETKM geçen hafta 23 Şubat kazançlarını geri vererek kapanış yapmıştı. Mart ayının ilk haftasında ise güçlü bir eğilim kaydediyor.

Şirketin KAP bildirisine göre; nakit ve benzeri varlıkları 31.12.2020 ile biten dönemde 5.502.010.000 lira oldu. Toplam dönen varlıkları ise 11 milyar 859 milyon 736 bin lir oldu.

Şirketin net dönem kârı ise 1 milyar 87 milyon 675 bin lira olarak gerçekleşti. Toplam özkaynakları yıllık bazda 7,5 milyar lirayı aşarken, toplam kaynaklarının 20 milyar liraya yaklaştığı gözlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu