Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Otokar Hisseleri 23 Milyon Dolarlık Yeni İş Haberiyle Yükseliyor

Otokar, Ürdün Amman Belediyesi’ne teslimatı gelecek yıl yapılmak üzere otobüs üretecek. Hisseler ise bu haberden destek buluyor.
Otokar Hisseleri 23 Milyon Dolarlık Yeni İş Haberiyle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş., bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda alınan yeni iş hakkında açıklama yaptı.

Şirket European Bank for Reconstruction and Develeopment (EBRD) tarafından Ürdün Amman Belediyesi (GAM) için 100 adet Vectio C dizel tip otobüs, 36 adet Kent C dizel tip otobüs tedariki ve bu otobüslerin 2 yıllık bakımı ve sürücü eğitimleri için yapılan ihaleyi kazandı.

Söz konusu ihalenin bedeli 23 milyon dolar (KDV ve diğer vergiler dahil 32 milyon dolar) olarak açıklandı. Otokar ihale kapsamındaki teslimatları, 2022 yılı içinde partiler halinde tamamlayacak.

Otokar hisseleri (OTKAR), son kapanışta gerçekleştirdiği düşüşün ardından, bu sabah kayıplarını telafi ediyor.
Otokar Hisseleri %1,55 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Pazartesi günü 316,1 liradan kapanan hisseler, bu sabah 325 üzerinden açıldı. Hemen ardından 325,2 TL ile seansın en yükseğini kaydetti. Sonrasında kazancının bir kısmını geri verdi.

Saat 10.20’de %1,55 artışla 321 liradan işlem görüyor. Otokar hisseleri geçen haftadan bu yana yukarı yönlü hareket ederek, yatırımcısına %8’den fazla getiri sundu. Kaydettiği en yüksek fiyat ise 327,80 oldu.

Aylık değişim aralığı 300,10 – 333,40 olan hisseler %0,37 oranında yükseldi. Yıllık kazancı %131 olurken en düşük fiyat 134,46, en yüksek 442,95 olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu