Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OTKAR, THYAO ve ZOREN Olumluyken ENJSA Negatif Yönde Yorumlanıyor

Yurt içi şirket gelişmelerinde AKBNK birleşmesi... OTKAR, ENJSA, ZOREN ve THYAO hisselerine bakış. Ayrıntılar şöyle;
OTKAR, THYAO ve ZOREN Olumluyken ENJSA Negatif Yönde Yorumlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

AKBNK Bankada Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı iş birimleri birleştirilmiş olup, Perakende Bankacılık İş Birimi olarak faaliyetine devam edeceği duyurdu.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin (ZOREN) Konya’da geliştirmeyi planladığı Alibeyhöyüğü Güneş Enerji Santrali Projesi’nin önlisansının yürürlüğe girme süresi EPDK onayı ile 30 aydan 42 aya çıkarılmıştır.

ZOREN %1.54 geri çekilme kaydederek 1,28 TL/P’den fiyatlanıyor.

OTKAR Yukarı Yöndeyken, ENJSA Ters Orantılı

OTKAR Verileri Olumlu Görünüyken, ENJSA Negatif Tabloda OTKAR Momentum, aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 8 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde yorumlanıyor. OTKAR %1.17 primlenerek 82,20 TL/P’de gözlemleniyor.

ENJSA bugün ikinci seansta %0.63‘lük bir değerlenme ile 4,79 TL/P seviyesinde işlem görüyor. Hissede osilatörlerin genelde aşırı satım bölgesinde olması hissenin fazla düştüğü şeklinde yorumlanıyor. Hisse kısa orta vade hareketli ortalamalarının altında seyrediyor.

Türk Hava Yolları Uçak Alıyor

Türk Hava Yolları Beklentileri Pozitif EtkiliyorTürk Hava Yolları  Eylül 2019, Ocak 2020 ve Şubat 2020 tarihlerinde teslim alınmak üzere 3 adet B777-200LRF kargo uçağının Boeing firmasından satın alıncağını duyurdu.

Açıklanan son uçak alımlarının THY’nin kargo faaliyetlerini büyütme stratejisiyle uyumlu olduğunu düşünüyoruz. Geçtiğimiz Haziran ayında Turkish Cargo’nun, Çin merkezli ZTO ve Hong Kong merkezli PAL Air ile küresel e-ticaret sektöründe bütünleşik hizmet verebilecek kapasite ve yetenekte her türlü lojistik aktiviteleri icra etmeyi hedefleyen Hong Kong merkezli ortak global ekspres şirketi kurmak için bir iyi niyet anlaşması imzaladığını hatırlıyoruz.

Yeni kurulan şirketin önümüzdeki beş yılda 2 milyar dolar satış geliri elde etmesi hedefleniyor. Turkish Cargo’nun ayrıca 2018 de 1.35 milyon ton kargo taşıma ve 1.5 milyar dolar ciro hedeflemektedir. Turkish Cargo’nun 2023’e kadar dünyanın en büyük 5 kargo şirketi içinde yer almayı hedeflediğine de dikkat ediyoruz.

THYAO bugün %1.35‘lik primlenme ile 16,51 TL/P’den işlem görmekte. Hisse dünkü geri çekilmesini toparladı ve 16,45 direncini kırarak 16,65 direncine yüz tutmuş görünüyor. Endekste bir gevşeme görülmezse bu dirençleri kırması muhtemel yorumlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu