Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Opera Web3 Kapsamında Yeni Blok Zincirler ile Entegre Oldu

Kripto projelerine odaklanan Opera tarayıcısı, zincir uyumluluğu kapsamında yeni ağlar ile entegre oluyor. Ayrıntılar haberde…
Opera Web3 Kapsamında Yeni Blok Zincirler ile Entegre Oldu
Yorum

Popüler internet tarayıcılarından Opera, kripto para ekosistemine yönelik yürüttüğü çalışmalar ile biliniyor. Şirketten yapılan son açıklamada Web3’ü dünya çapında 380 milyondan fazla mobil ve masaüstü kullanıcısına tanıtmak için sekiz blok zinciri ile entegrasyon kurulduğu ifade edildi.

Opera geçtiğimiz Ocak ayında merkezi olmayan uygulamalar (DApp), oyunlar ve meta veri platformları arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için Web3 odaklı bir girişim olan Crypto Browser projesini başlatmıştı.

Opera Kriptoya Entegre Oluyor

Opera Kriptoya Entegre Oluyor
Kaynak: Opera

Bu girişimin bir parçası olarak tarayıcı şirketi, Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos DAO ve IXO dahil olmak üzere sekiz büyük blok zinciri için destek ekledi. Duyuruda kullanıcıların artık Polygon ve Solana DApp ekosistemlerine ve “StarkWare destekli DiversiFi aracılığıyla Layer 2 DeFi’nin faydalarına erişebildiği belirtildi.

En son entegrasyonlar, Opera kullanıcılarının StarkEx aracılığıyla Polygon Proof-of-Stake (POS) blok zincirine ve Ethereum L2 ekosistemine erişmelerini sağlıyor. Yeni blok zincir entegrasyonlarına sebep olarak Web3 katılımını teşvik etmek gösteriliyor.

Opera’da Mobil Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen “Web3 ana akım bir web teknolojisi olma yolunda ve kullanıcıların onunla etkileşimde olduklarını bilmelerine gerek kalmayacak. Entegrasyon ile üstün bir kullanıcı deneyimi ve gerçek bir fayda sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Opera, Web 3 kullanıcılarında bir patlama olacağını iddia eden tek kripto odaklı tarayıcı değil. Brave ayrıca daha fazla blok zincirini destekleme planları olan yerleşik bir kripto cüzdanı da piyasaya sürdü.

Bu çabalar, kullanıcılarına 2. katman zincirleri dahil olmak üzere farklı merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemleriyle etkileşim kurmaları için daha fazla fırsat sağlayabilir. Opera, 2018 yılından bu yana yaklaşık 350 milyon kullanıcısı için kripto ürünleri geliştiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu