Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rekor Kıran Nike Hisseleri %14 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızı Oldu

Güçlü kazanç raporuyla Wall Street beklentilerini kolaylıkla yenen Nike hisseleri tüm zamanları rekorunu kırdı.
Rekor Kıran Nike Hisseleri %14 Yükselişle S&P 500’ün Yıldızı Oldu

Wall Street haftanın son gününe ABD’nin yüzde 3,4’e yükselen çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi sonrasında yükselişle başladı.

Dün rekor kıran S&P 500 endeksi ise bugün yeni rekor seviyeyi işaretledi. ABD hisse senedi piyasasının büyük bölümünü kapsayan endeksin en güçlü yükselişi ise Nike tarafından kaydedildi.

Yüzde 14’ün üzerinde yükselişiyle S&P 500’ün yıldızı olan Nike, dün 133,60 dolarlık kapanışın ardından bugüne 152,41 dolarla başladı.
Nike 154 Dolar Rekor
Kaynak: MarketWatch

Açılışın ardından 154,19 dolara kadar yükselirken bu tüm zamanların yükseğini temsil etti. Önde gelen spor markasının yükselişi şirketin tam yıl satışlarının 50 milyar doları aşacağını tahmin etmesiyle ve açıkladığı rakamlarla desteklendi.

Dün 2021 mali yılının dördüncü çeyreğine ve 31 Mayıs 2021‘de sona eren tam yıla ilişkin mali sonuçları bildiren Nike raporuna göre dördüncü çeyrekteki gelirler, önceki yıla göre yüzde 96 ve 2019’un dördüncü çeyreğine göre yüzde 21 artarak 12,3 milyar dolar oldu.

Tüm yılda rapor edilen gelirler yüzde 19 artarak 44,5 milyar dolara ulaştı. Nike CEO’su mali yıldaki güçlü sonuçların şirketin benzersiz rekabet avantajını ve tüm dünyadaki tüketicilerle derin bağlantısını gösterdiğini söyledi.

Nike’ın iyimser mali sonuçlarının ardından Cowen & Co. analisti John Kernan, hedef fiyatını 145 dolardan 181 dolara yükseltti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum