Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NFT Satışları Piyasadaki Düşüşün Etkisiyle %90 Azaldı

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş trendi NFT satışlarını olumsuz etkiledi.
NFT Satışları Piyasadaki Düşüşün Etkisiyle %90 Azaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde kripto para piyasasında değiştirilemez token olarak bilinen NFT’ler büyük ilgi görmeye başladı. Bu teknoloji dijital ürünlerin açık artırmasında kullanıldı ve büyük yatırımlar gerçekleştirildi. Mayıs ayı boyunca Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan düşüş NFT satışlarında da kendisini gösterdi.

NFT satışları bu dönem içerisinde %90 oranında düştü. Veriler NFT pazarının kripto para piyasasından çok daha hızlı düştüğünü gösteriyor. 3 Mayıs’ta tek bir günde 102 milyon dolar değerinde NFT satıldıktan sonra, geçen hafta sadece 19 milyon dolar değerinde satıldı.

NFT Cüzdan Sayıları Azaldı

NFT Cüzdan Sayıları Azaldı

Pazarın her iki tarafında yedi günlük pencerede 170 milyon doların üzerinde NFT satıldı ve o zamandan bu yana yaklaşık %90’lık bir düşüş görüldü. Bu düşüş NFT cüzdan sayısında da kendisini gösterdi. Mayıs ayının başından bu yana cüzdan sayısı 12.000’den 3.900’e kadar düşerek %70 oranında daraldı.

Kripto tabanlı koleksiyonlar, piyasa zirvesi sırasında en çok satın alınan ürünler haline gelmişti. NonFungible.com’daki mevcut veriler, toplam NFT hacminin yaklaşık %40’ını oluşturan koleksiyon ve spor tokenlerinin son yedi gün içinde en fazla hacmi işlediğini gösteriyor.

Protos’un analistleri, NFT balonunun patladığına dair yorumlarda bulundu. NFT’ler, tokenleştirme hareketinin (bkz. ICO aşamasının ve DeFi ile verim çiftçiliğinin ayak izlerini takip ederek, bu yılın başlarında kripto alanının en son çılgınlığı olarak ortaya çıkmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%