Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çinli NetEase Beklenti Üstü Kazanç Açıklarken Hisseler Açılış Öncesi Arttı

NetEase İkinci çeyreğe ilişkin kazanç raporunu açıklarken ABD’de işlem gören hisseleri bugün açılış öncesinde yükseldi.
Çinli NetEase Beklenti Üstü Kazanç Açıklarken Hisseler Açılış Öncesi Arttı

Çinli internet teknolojisi şirketi NetEase’in ABD’de işlem gören hisseleri bugün açılış öncesinde yükseldi. Yükseliş, şirketin çeyreklik kazanç raporuyla yönlendirildi.

Dün yüzde 3,39’luk düşüşle 89,62 dolarda kapanış yapan NetEase’in Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri, açılıştan önce yüzde 2’nin üzerinde yükseldi.

TSİ 14.40’ta yüzde 2,3 artıda duran NTES kodlu hisseler, buna rağmen Çinli çoğu şirketle paralel olarak aylık ve yıllık bazda ekside durmaya devam etti.
NetEase Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

1 ayda yüzde 3,70 düşerken yıl başından bu yana yüzde 6,50 civarında değer kaybetti.

Bugünkü bilançosunda NetEase, analistlerin tahminlerini aşan ikinci çeyrek kazancı açıklarken geliri beklentilerin altında kaldı. NetEase, 20,52 milyar Çin yuanı gelir üzerinden 6,24 hisse başına kazanç açıkladı.

İkinci çeyrek net kârı, yüksek araştırma harcamaları ve hem oyun hem de eğitim işlerinden elde edilen daha yumuşak gelir artışının etkisiyle yüzde 22 düşerken bu Çinli yetkililerin sıkılaştırma hamlelerinden kaynaklandı.

Pazartesi günü Çin, şirketlerin genç oyuncuların oyun sürelerini günde bir saatle sınırlamasını gerektiren yeni kurallar açıkladı. Birçok analist genç oyuncuların NetEase’in gelirinin küçük bir kısmına katkıda bulunduğunu söylese de şirketin Hong Kong’da listelenen hisseleri bugün yine negatif bölgede kapandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum