Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Motivasyonu Arttırarak Başarı Getirecek Öneriler

Motive olmaya ihtiyacınız mı var? Gün içinde sık sık omuzlarınızı düşürüyor, sürekli olarak bir şeylerin size ilham vermesini mi bekliyorsunuz? Birilerinin sizi oturduğunuz yerden kaldırmasına, “hadi, sen yaparsın” demesine gereksinim mi duyuyorsunuz? Peki, neden bunu kendiniz yapmıyorsunuz? Kendinizi motive etme konusunda diyorum, neden yeni yöntemler denemiyorsunuz?
Motivasyonu Arttırarak Başarı Getirecek Öneriler

Evet, pek çoğunuzun aynı sıkıntıyla başa çıkmaya çalıştığını biliyorum. Bazılarınız destek alma konusunda etrafındakilerden faydalanırken bazılarınız ise işi oluruna bırakıp öyle düşük enerjiyle hayatını sürdürmeye devam ediyor. Oysaki yapılabilecek bir sürü farklı şey var! Mutlu olmak ve ne yaşarsanız yaşayın omuzlarınızı dikleştirerek; hayatın sert rüzgarları karşısında sağlam bir şekilde durmak! Motive edici sözleri okuyarak ve diğer kişilerin yaşamış oldukları tecrübeleri kendi deneyimlerinizle harmanlayarak bunu başarabilirsiniz.

Sadece bunun için uğraşmayı öğrenmelisiniz. Motivasyonunuzu yüksek tutmak ve hayat gailesi yüzünden oradan oraya savrulmamak için kendinizi sağlamlaştırmanın yollarını bulmalısınız. Tıpkı hemen hepimizin hayranlıkla baktığı o güçlü insanlar gibi modunuzu korumayı bilmelisiniz. Bunun tamamen size bağlı olduğu gerçeğinin farkına varmalısınız. Hayatınızı nasıl yaşayacağınız, gün içinde ne kadar gülümseyeceğiniz, zorluklar karşısında ne kadar dayanabileceğiniz, kısacası yaşamdan ne kadar keyif alabileceğiniz tek kelimeyle sizin elinizde! Ama az önce de söylediğim gibi öncelikle bunu istemelisiniz. Neredeyse hiçbir zaman gardını düşürmeyen yüksek enerjili insanlar gibi olmak için çaba harcamanız gerektiğini kabul etmelisiniz. (Yaşam enerjisini tüketen durumlar hakkında bilgi almak için burayı tıklayın.)

Yukarıda anlaştığımıza göre gelelim asıl konuya! Yani motivasyonunuzu yüksek tutmak için yapabileceklerinize! Bu kapsamda deneyebileceğiniz birçok motivasyon yöntemi vardır. Önemli olan kendinizi bilerek hangi tekniğe daha yatkın olduğunuzu bilmenizdir. Bu sayede olumsuz düşüncelerden, kötü moddan sıyrılabilirsiniz. Yeni başarıların altına imzanızı atabilirsiniz. Sonuçta; okumaya devam ettiğinize göre takılmış olduğunuz o kötü moddan bir hayli sıkılmışsınız demektir. İşte aşağıdaki cümlelerden tam da bu noktada faydalanacaksınız. Ama onları öyle gelişigüzel değil, sahiden inanarak okumalısınız ve gözünüzün önüne başucunuza yerleştirmelisiniz.

Seni Senden Başka Kimse Düşüremez!

Seni Senden Başka Kimse Düşüremez!Boşuna dememişler; insanın en büyük düşmanı kendisidir diye! Yani öncelikle bu gerçeğin farkına varmalısınız ve size sizden başka birinin zarar veremeyeceği gerçeğini görmelisiniz. Düşünceleriniz, seçimleriniz ve sahip olduğunuz alışkanlıklarınızla hayatınızı nasıl geçireceğini siz belirliyorsunuz. Etrafınızdaki insanların size ne kadar zarar verebileceğine siz karar veriyorsunuz. İşinizde ne kadar başarılı olacağınızı, ilişkilerinizin ne kadar sağlıklı olacağına siz belirliyorsunuz. Uzun lafın kısası sevgili okurlarım, modunuz sık sık düşüyorsa, bunun yegane nedeni sizsiniz. Çünkü görünen o ki yaşamınızda acilen yapmanız gereken bazı değişiklikler var ve siz açıkça bunları göz ardı ediyorsunuz.

İlgili Yazı: Yeni Bir Hayata Başlamak için Temel Adımlar

Yaşanacak Bir Sürü Güzel Gün Var!

Yaşanacak Bir Sürü Güzel Gün Var!Tamam, şu anda kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Yaşadığınız sıkıntılar yüzünden hayata karamsar bakıyor, kendinizi güçsüz, yorgun, bezgin, umutsuz, kısaca beter mi beter hissediyor olabilirsiniz. Ama böyle anlarda yapmanız gereken şey durumu kabullenmek yerine, neşelenmek için bir şeyler yapmak!

Mesela; daha önce yaşadığınız zor durumları düşünerek işe başlayabilirsiniz. O zamanlar kendinizi ne kadar aciz hissettiğinizi, ne kadar üzüldüğünüzü, hiçbir şeyin düzelmeyeceğine ne kadar inandığınızı hatırlayabilirsiniz. Kendinize, aynı başarıyı tekrar göstereceğinizi söyleyebilirsiniz. Sonuçta; önünüzde yaşanacak bir sürü güzel gün var, değil mi? Elbette, var! İçtenlikle söyleyeceğiniz bu cümleyle omuzlarınızı kaldırabilirsiniz ve buna inanarak hareket ettiğinizde modunuzu başarıyla yükseltebilirsiniz. (Geleceğe daha umutlu bakmak için yapmanız gerekenler hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.)

Her Şey Geçici, Unutma!

Her Şey Geçici, Unutma!Motivasyonunuzu yüksek tutmak için başucunuzda bulundurmanız gereken cümlelerden bir diğeri de bu! Yani ihtiyaç duyduğunuzda kendinize her şeyin geçici olduğunu hatırlatmalısınız. Şu 3 günlük dünyada, gereksiz şeyler için kendinizi üzmenin ne kadar anlamsız olduğunu anlamalısınız ve hepimizin fani olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız.

Uzun lafın kısası; her şey geçiciyken canınızı sıkan sorunların da yolcu olduğunu bilmelisiniz. Hayata daha sıkı sarılmayı öğrenmelisiniz. Hatta hemen aşağıdaki yazıyı inceleyerek, göz açıp kapayıncaya kadar bitecek olan ömür yolculuğumuzun değişmez kurallarını öğrenmelisiniz derim.

İlgili Yazı: Doğumla Ölüm Arasındaki Yolculuğun Değişmez Kuralları

Akışına Bırakmak Kolay Değil Ama Kesinlikle Gerekli!

Akışına Bırakmak Kolay Değil Ama Kesinlikle Gerekli!İsteğiniz dışında gelişen olaylar karşısında ne yapacağınızı bilemiyor musunuz? İhtimal bile vermediğiniz durumlarla karşılaştığınızda hemen gardınızı düşürüyor ve öfkeden deliye mi dönüyorsunuz? O zaman bu cümleyi de gözünüzün önünde bir yerlere koymanız gerekiyor demektir.

Zira görünen o ki siz akışına bırakmayı bilmiyorsunuz. Hayatın kuralcı insanlardan pek haz etmediği gerçeğine karşı gözlerinizi kapatıyorsunuz. Bazen kasmanın işi daha da zorlaştıracağını anlamıyorsunuz. Mutlu olmak ve hakkını vererek yaşamak istiyorsanız; yeri geldiğinde akışına bırakmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Umudunu Kaybetme Yarının Sana Ne Getireceğini Asla Bilemezsin!

Umudunu Kaybetme Yarının Sana Ne Getireceğini Asla Bilemezsin!Yarın ne olacağını kim bilebilir ki? Efendim? Yoksa siz hayatın sürprizlerle dolu olduğuna inanmıyor musunuz? Hiç beklemediğiniz bir anda sizi mutluluktan havalara uçurabilecek şeyler olabileceğine diyorum, sahiden ihtimal vermiyor musunuz? Hadi ama! Yapmayın! Mucizelere inanmayı öğrenin. Çünkü onlar ancak siz inandığınızda gerçekleşecek, ancak siz izin verdiğiniz zaman kapınızı çalacaktır. İşte bu nedenle; motivasyonunuz düştüğünde kendinize “yarın yepyeni bir gün” demeyi bilmelisiniz. Ertesi güne gerçekten yeni bir şans gözüyle bakmalısınız. Kendinizi motive etmek için öncelikle iç dünyanızla tanışmalısınız (Mutluluğu yeniden yakalayabilmek için yapmanız gerekenleri bu yazımdan öğrenebilirsiniz.

Olabilecek Kötü Şeylerden Korkmayı Bırakıp İyilerini Düşünerek Rahatla!

Olabilecek Kötü Şeylerden Korkmayı Bırakıp İyilerini Düşünerek Rahatla!Bırakın artık şu gamlı baykuş rolünü üstlenmeyi! Çünkü bütün dünyanın üzerinize geldiği falan yok! Ya da etrafınızdaki herkes size düşman kesilmiş değil! Kara bulutların sizin başınıza üşüşmek için ekstra bir çaba sarf ettiği falan da tamamen sizin saçma inanışınız! Şanssızlık konusunda sınır tanımadığınız da kocaman bir yalan! Tüm bu olumsuzluklardan kaçınmalısınız. Başarılı olmak, motivasyonunuzu güçlendirmek için adımlar atmalısınız. Güçlü olduğunuzu her gecenin bir sabahı olduğunu bilmelisiniz.

Yani sevgili okurlarım; motivasyonunuzu arttırmak için olabilecek kötü şeylerden korkmayı bırakıp, iyilerini düşünerek kendinizi rahatlatmayı öğrenmelisiniz. Sonuçta; olumsuz şeyler için endişelenmek size hiçbir şey katmıyor, değil mi? Ama emin olun ki pozitif şeyler üzerine düşünmek; hem sizi rahatlatacaktır hem de hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacaktır. Hayata daha pozitif bakabilmek için atmanız gereken adımlar hakkında buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz. Öğrendiklerinizi uygulayarak, hayatın daha yaşanılası bir yer olduğunu anlayabilirsiniz.

Hedefinden Eminsen Ne Olursa Olsun Başaracağından da Şüphe Duyma!

Hedefinden Eminsen Ne Olursa Olsun Başaracağından da Şüphe Duyma!Doğru hedefin peşinde ilerlediğinizden emin misiniz? Gerçekten istediğiniz şeyin o olduğuna yürekten inanıyor musunuz? O zaman hiç ama hiç moralinizi bozmayın. Çünkü hayalinizi gerçeğe dönüştürme yolunda karşılaşacağınız kötü sonuçlar, başarısızlık değildir. Yalnızca hayalinizi gerçeğe dönüştürmeyen bir yol daha bulmuş olmanızdır.

Tıpkı Thomas Edison gibi! Ampulü bulmadan önce 9999 kez başarısız deney yapan ünlü mucit kendisine sorulan “10.000. kez başarısız olmayı göze alacak mısınız?” sorusuna verdiği yanıtla aslında hepimize farkına varmamız gereken bir gerçeği gösteriyor. Çünkü başarılı kişilik başkalarının başarısızlık olarak gördüğü o denemeleri “işe yaramayan bir yol daha bulmak” olarak görüyor. Yani o dik durması gereken omuzlarınızı düşünmeden önce, kendinize işe yaramayan bir yol daha bulduğunuzu söylemelisiniz. Pes etmemelisiniz. Önünde sonunda başarıya ulaşacağınızı bilmelisiniz. Nitekim siz, gerçekten istediğiniz şeyin peşinden koşuyorsunuz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum