Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Morgan Stanley Hisseleri Güçlü 2Ç21 Kazancına Rağmen Düştü

JPMorgan Chase tarafından başlatılan bankacılık kazanç raporunda sonuçlarını açıklayan bir diğer dev Morgan Stanley oldu.
Morgan Stanley Hisseleri Güçlü 2Ç21 Kazancına Rağmen Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Tahminlerin ötesinde rakamlar açıklayan Amerikalı yatırım bankası, ikinci çeyrek kârı ve geliriyle tahminleri aştı. 1,66 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla, hisse başına 1,85 dolarlık kazanç açıkladı.

Beklenti üstü kâr, yatırım bankacılığı işinin rekor düzeyde sermaye piyasası faaliyetinden yararlanması ve sabit getirili taahhüt gelirindeki düşüşün dengelenmesine yardımcı olmasıyla desteklendi.

Morgan Stanley Hisse Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Ortak hissedarlara uygulanabilir net gelirinin bir yıl önceki 3,05 milyar dolardan 3,4 milyar dolara yükseldiğini söyleyen Morgan Stanley’nin hisse başına kazancı 1,96 dolardan 1,85 dolara düştü.

Net gelir, bir önceki yılki 13,7 milyar dolara kıyasla, çeyrekte 14,8 milyar dolara yükseldi. Açılış öncesinde düşen hisseler, seansta da negatif trendi sürdürdü. Dün 92,46 dolarla kapanış yapan Morgan Stanley, bugüne 91,30 dolar ile başladı.

TSİ 16.45’ye yüzde 0,55 kayıpla ilerleyen hisseler 91,30 – 92,40 dolar aralığında hareket etti. Gün içi zayıf değer dört gün içindeki en düşüğü temsil ederken hisseler 5 günde yüzde 5 artıda kaldı. Yılbaşından bu yana yüzde 34 artarken bir yılda yaklaşık yüzde 75’lik kayda değer kazanca geçti.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı James P. Gorman kazanç raporunda; “firma, tüm işletmelerimizin katkılarıyla çok güçlü bir çeyrek daha bildirdi” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu