Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna ve Pfizer-BioNTech Hisseleri FDA İyimserliğiyle Artışı Sürdürüyor

Önde gelen ilaç üreticileri Moderna, Pfizer ve BioNTech haftanın ilk gününde FDA onayından destek almaya devam ediyor.
Moderna ve Pfizer-BioNTech Hisseleri FDA İyimserliğiyle Artışı Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Cuma günü 18 yaş ve üstü vatandaşlara Moderna ve Pfizer-BioNTech Covid-19 destek aşısı yapılması için onay verdi. Yetişkinler için gelen destekleyici doz onayı, hisseleri haftanın son gününde pozitif etkilerken duyarlılık yeni seansa yansıdı.

Üç şirketin hissesi de açılış öncesinde yükselirken Moderna ile BionTech öne çıktı.

Cuma günü yüzde 5’e yakın kazançla 263,78 dolarda kapanış yapan Moderna hisseleri, açılış öncesi yüzde 3’a varan yükseliş yaşadı.
Moderna Hisse Yükseliş Devam
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 17.05’te yüzde 2,40 artıda duran hisseler 5 günde yüzde 14 değerlendi. Yıl başından bu yana yüzde 152 artarken bir yılda yüzde 170 değer kazandı. Cuma günü yüzde 5,7 artıda kapanan BionTech hisseleri de açılış öncesi yüzde 2,7 primli hareket etti.

BionTech 5 günde yüzde 22 ararken yıl başından bu yana yüzde 255, bir yılda yüzde 178 arttı. Yazım sırasında yüzde 0,55’le daha küçük artış kaydeden Pfizer ise 5 günde yüzde 2,1 değer kazandı. Yıl başından bu yana yüzde 38 artan hisseler bir yılda aynı oranda değerlendi.

Üç şirket de haftanın ilk işlem gününe kazançla başlayacağının işaretini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu