Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna Hisseleri Fauci Etkisiyle Ekside Açılsa da Toparlandı

Moderna hisseleri, destek doz aşılarının erteleneceği yönünde haberlerle ekside açıldıktan sonra kazanca yöneldi.
Moderna Hisseleri Fauci Etkisiyle Ekside Açılsa da Toparlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna hisseleri, Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Dr. Anthony Fauci’nin açıklamalarıyla açılış öncesinde geriledi.

Fauci, Moderna’nın ABD’deki Covid-19 destek aşılarının başlangıcının ertelenebileceğini söylerken Pfizer’in destek atışlarının muhtemelen 20 Eylül’e kadar hazır olacağını belirtti.

Haber piyasalarda negatif duyarlılık yaratırken Moderna’nın MRNA kodlu hisseleri 7 Eylül seansına ekside başladı.
Moderna Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Önceki kapanışı 416,70 dolarla yapan Moderna hisseleri, bugüne 409,50 dolarla başladı. Kısa süre sonra yönünü yukarı çevirerek pozitif bölgeye geçmeye başardı.

TSİ 16.40’da yüzde 1,09 artıda fiyatlanan hisse senetleri, son veriler ışığında 5 günde yüzde 14 değerlendi. Bir ayda yüzde 13’e yakın düşse de 3 aylık getirisi yüzde 92 oldu. Bir yılda ise yüzde 574’lük sert sıçrama kaydetti.

Bu arada rakibi olan Pfizer, yüzde 0,33 kazançla işlem görüyor. Dün 46,84 dolardan kapanırken açılışı 46,90 dolarla yaptı. Pfizer hisse senetleri bir yılda yüzde 36 değerlendi.

Johnson & Johnson ise negatif bölgede güne başlayıp ekside seyrini sürdürüyor. Yazım itibarıyla yüzde 1,1 düşen JNJ kodlu hisseler, 5 günde yüzde 0,10 değer kaybetti. Yıl başından bu yana ise yüzde 10 arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu