Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Moderna Hisseleri 6-11 Yaş Çocuklara Aşı Haberiyle Pozitif

Moderna hisseleri, 6-11 yaş arası çocuklarda aşı denemelerinden alınan olumlu sonuçlarla yükseldi.
Moderna Hisseleri 6-11 Yaş Çocuklara Aşı Haberiyle Pozitif
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li biyoteknoloji şirketi Moderna, 6-11 yaş arası çocuklarda Covid-19 aşısına ilişkin çalışmadan olumlu sonuç bildirdi. Bugün şirketten yapılan açıklamaya göre altı yaşından 12 yaşına kadar olan çocuklarda yapılan önemli çalışmanın ilk sonuçları pozitif geldi.

Moderna, sonuçları yakında ABD FDA, EMA ve dünyadaki düzenleyici kurumlara sunmayı planladığını belirtti. Hisseler açılış öncesinde pozitif işlem gördü.

Dün 326,54 dolarda işlem gören Moderna hisseleri, bugünkü seansa 332,54 dolarda başladı.
Moderna Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ  16.50’de yüzde 0,04 artıda fiyatlanan Moderna hisseleri, 317.18 – 335.75 dolar aralığında hareket etti. Son veriler ışığında yıl başından bu yana kazanç yüzde 212’ye ulaşırken Moderna bir yılda yüzde 365’lik kayda değer artış gösterdi.

Moderna CEO’su Stéphane Bancel aşı denemeleri hakkında şu ifadeleri kullandı:

“6 ila 12 yaş arasındaki çocuklarda mRNA-1273’ün immünojenisitesi ve güvenlik profili bizi cesaretlendiriyor ve çalışmanın birincil immünojenisite son noktalarını karşılamasından memnunuz.

Küresel olarak düzenleyici kurumlara başvurmayı dört gözle bekliyoruz ve yetişkinler ve her yaştan çocuklar için bir aşı ile COVID-19 pandemisinin sona ermesine yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu