Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MLP Sağlık Yurt İçi Borçlanma Aracı İhraç Belgesine SPK’dan Onay Geldi

MLP Sağlık, Nisan sonunda SPK'ya yaptığı başvuru sonucunda yurt içi borçlanma aracı ihraç belgesinin onaylandığını bildirdi.
MLP Sağlık Yurt İçi Borçlanma Aracı İhraç Belgesine SPK’dan Onay Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

MLP Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (MLP Sağlık) 26 Nisan tarihinde nitelikli yatırımcıya borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunmuştu. Buna göre şirket, 500 milyon TL’ya kadar nominal değerli 36 aya kadar vadeli, TL cinsinden, yurt içinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satış yapabilecek.

Şirket, borçlanma aracının ihraç edilmesine ve bu kapsamda ihraç belgesinin geçerlilik süresi olan bir yıl içinde gerçekleştirilecek ihraçlara ilişkin yapılan SPK başvurusunun onaylandığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde başvuru formunun ve onaylı ihraç belgesinin duyurusunu gerçekleştirdi.

MLP Sağlık hisseleri (MPARK) açıklamanın geldiği sırada %1,48 oranında düşüşle 21,32 liradan alıcı buldu.
MLP Sağlık Hisseleri %1,48 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MPARK kodlu hisseler dünkü işlemleri 21,64 liradan tamamladıktan sonra bugüne 21,6 liradan başlangıç yaptı. Açılışın hemen ardından 21,32 liraya kadar gerileyen hisseler, günün en yüksek seviyesini 21,82 lira ile kaydetti. Ancak düşüş eğiliminden kurtulamayan hisseler, TSİ 13:05 sularında 21,24 liraya kadar geriledi. Daha sonra 21,30 lira sınırında işlem görmeye devam etti.

Hisselerin aşağı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda 21,12 ve 20,89 lira seviyeleri izlenecek. Yönün yukarı dönmesi durumunda ise 21,70 ve 22,05 lira seviyeleri gündeme gelecek.

MLP Sağlık hisselerinin haftalık performansı %2,90 oranında ve aylık performansı %9,26 oranında düşüş gösteriyor. Yıllık bazda ise %15,39 oranında değer kazancı kaydetmiş durumda.

Yeni ihraçtan elde edilecek fonun; mevcut borçların yeniden finansmanı ve yeni hastane açılışlarının finansmanında kullanılması planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu