Yatırım yapmaya başla!

Yıllar Önce Meteliğe Kurşun Atan Kadın Şimdi Milyoner Bir Bestseller Yazarı!

Bir zamanlar meteliğe kurşun atan kadın, pek çok zorluğun üstesinden geldi ve bestseller listelerindeki kitaplarıyla milyoner olmayı başardı. İşte Amanda Prowse ve başarı hikayesi…
Yıllar Önce Meteliğe Kurşun Atan Kadın Şimdi Milyoner Bir Bestseller Yazarı!

İhtiyacı olan herkese ilham vermesini umduğum bu hikayenin kahramanı, hemen şimdi sizin de tanıyacağınız Amanda Prowse! O deyim yerindeyse feleğin çemberinden geçmiş ve karşısına çıkan engeller karşısında hiçbir zaman pes etmemiş cesur bir kadın!

Yıllarca maddi sıkıntı çeken ve yalnız bir anne olarak iki oğluna bakmaya çalışan Amanda, sonrasında da çağımızın korkutucu hastalığına yakalanmış. Kanser tedavisi nedeniyle iş hayatına da devam edemeyen kadın, bu süre zarfında hem rahatsızlığıyla hem de parasızlıkla savaşmış. Fakat sonunda hem yapması gereken işin farkına varmış hem de hak ettiği hayata kavuşmuş. Karşınızda Amanda Prowse’nin başarı hikayesi ve bestseller yazarı olmak isteyenlere verdiği tavsiyeler…

Amanda Prowse, yazmak için doğduğunu fark edene kadar çeşitli işlerde çalışmış.

Amanda Prowse, yazmak için doğduğunu fark edene kadar çeşitli işlerde çalışmış

Bunların içinde 10 yıl boyunca yaptığı yönetim danışmanlığı ve ek gelir elde etmek için uğraştığı temizlik gibi işler var. Şu anda bir milyoner olan bestseller yazarı, geçmiş yıllarında ciddi maddi sıkıntılar yaşamış.

2007 yılında evlilik yapmadan önce, 2 oğluna yalnız bir anne olarak bakan kadın, borçlarını ödeyebilmek için gece gündüz çalışıyormuş.

 2 oğluna yalnız bir anne olarak bakıyormuş

Aynı anda 3 işte çalışan ve değil bir gün bir saat bile dinlenmeyen kadın, verdiği çabaya rağmen yılda yaklaşık 16.000 euro kazanabiliyormuş.

2007 yılında evlendikten sonra da kanser olduğunu öğrenen Amanda, tedavi için işi bırakmak durumunda kalmış. Ve iyileşme sürecindeyken onu bir bestseller yazarı yapacak kitabını yazmaya başlamış.

2011 yılında dibe vurduklarını söyleyen Amanda, Londra’ya anne ve babasını ziyarete gittiklerini, dönüşte arabaya benzin koyacak para bulamadıklarını anlatıyor.

2011 yılında dibe vurmuşlar.

Halihazırda meteliksiz kalmışken müsveddelerini yolladığı yayınevlerinden birinden teklif alan Amanda, sonunda şeytanın bacağını kırmış. Ve 2012’de ilk kitabı Poppy Day yayınlanmış. 2013’te birkaç tane bestseller yazdığını söyleyen Amanda, nihayet yazarlık yaparak para kazanmaya başlamış.

İlk büyük çekinin 50.000 pound olduğunu belirten yazar, yılda 4 kitap yazdığını ve bunun için fazlasıyla emek verdiğini söylüyor.

İlk büyük çekini 2013 yılında almış

Yıllık kazancı 1 milyon euroyu bulan yazar, her gün 10 saat boyunca yazıyor ve bu kuralını Noel, Cadılar Bayramı gibi günlerde bile ihlal etmiyor. Ayrıca parasını çarçur etmek yerine birikim yapmaya ve yaşlılık günlerine saklamaya dikkat ediyor.

Arabası olmayan ve hala eskisi gibi toplu taşıma araçlarını kullanan yazar, iki oğlu için satın aldığı evde eşiyle birlikte yaşıyor. Öte yandan, paranın onlara seçim yapma özgürlüğü verdiğini söyleyen Amanda Prowse, sık sık seyahatlere çıkıyor. Bestseller kitap yazarı olmak isteyenlere ise şu tavsiyelerde bulunuyor:

Amanda Prowse’nin yazarlık yaparak para kazanmak isteyenlere tavsiyelere:

Amanda Prowse’nin yazarlık yaparak para kazanmak isteyenlere tavsiyelere

  • Kendi hayatınızdan ilham alın ve bildiğiniz konular üzerine yazın. Çünkü bilmediğiniz şeyleri araştırmak için sık sık bölünmek, yazınızın akışını bozacaktır.
  • Not alın! Yanınızda sürekli bir not defteri ve kalem bulundurun. Böylelikle aklınıza gelen cümleleri ya da kayda değer gözlemlerinizi hatırlamaya çalışmak zorunda kalmazsınız.
  • Her gün yazın! Uzun süreler için olmasa bile en azından bir saatliğine yazın. Böylece hikaye de karakterler de zihninizde canlı kalır.
  • Sosyal medyayı aktif olarak kullanın. Ne kadar çok takipçiniz olursa, kitabınız için sıraya girecek yayımcı sayısı da aynı derecede artacaktır.
  • Umudunuzu kaybetmeyin. Reddedilseniz de yeni kapılar çalmaktan korkmayın. Sonuçta; Harry Potter serisinden milyonlar kazanan J. K. Rowling’in bile ün kazanmadan önce defalarca geri çevrildiği bir dünyada yaşıyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum