Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günün İlk Yarısında Gerileyen Migros Hisselerinde Aylık Kayıp %10’u Geçti

Migros Ticaret hisseleri ilk yarı seansında %2’ye yakın geriledi. Eylül’de 17 mağaza açıldığı haberi de hisseleri desteklemedi.
Günün İlk Yarısında Gerileyen Migros Hisselerinde Aylık Kayıp %10’u Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Migros Ticaret A.Ş. (MGROS) hisseleri güne pozitif başladı. Fakat yukarı yönlü hareketini sürdüremedi ve ilk yarıda %2’ye yakın değer kaybetti. Türkiye’nin zincir marketlerinden olan Migros hissesi alanlar haftalık, aylık ve yıllık dönemlerin hepsine kaybetti.

Migros hisseleri saat 12.33’te %1,88 azalışla, 31,38 liradan işlem görüyor.
Migros Hisseleri %1,88 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son kapanış seviyesini 31,96’dan yapan hisseler, Çarşamba gününe 32 liradan başladı. Saat 10.25’e kadar sert düşüş sergileyip, ardından negatif yatayda kaldı. Öğleden önceki işlemlerde kaydedilen fiyat aralıkları 31,40 – 32,04 şeklinde.

Bu haftaya 31,66 liradan başlayan hisseler en yükseği 32,06 ile aynı günün ikinci yarısında gördü. Haftanın en düşük fiyatı ise 31,30 ile dün kaydedildi. Bu değişimlerle birlikte haftalık kaybı %1’in üstüne çıktı.

Ancak asıl kayıp aylık bazda yaşandı. %10 üzerinde gerileyen hisseler, dört haftalık işlem döneminde 31,26 – 35,18 arasında fiyatlandı. Yıllık 31,26 – 52,25 arasında seyrederek yatırımcısına %25 oranında negatif getiri sundu.

Migros hisselerinin işlem gördüğü BIST ticaret endeksi de bugün ekside seyrediyor. Endeks %0,85 düşüşle 3.047,94 puanda hareket ediyor. Bileşenlerinden en iyi performansı %1,82 artışla Doğuş Otomotiv, en kötüsünü ise %2,32 düşüşle Vakko Tekstil hisseleri gösterdi.

Migros dün akşam yaptığı açıklamada, Eylül ayı içinde toplamda 16 satış mağazası açıldığını bildirdi. Bunların 7 tanesi Migros, 3 tanesi Migros Jet, 5 tanesi Macrocenter ve 1 tanesi toptan formatındaki birimlerden oluştu.

Ata Yatırım günlük analizinde, mağaza açılış haberinin şirket hisseleri için olumlu etki yaratacağını belirtmişti. Eylül sonu itibarıyla 2.484’e ulaşan mağaza sayısının hisselerde beklenen etkisi görülmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu