Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Migros 25 Adet Mağaza için Devir Sözleşmesi İmzaladı

Migros, Ay-Mar Ticaret Limited Şirketi ile 25 adet mağaza için devir sözleşmesi imzaladığını açıkladı.
Migros 25 Adet Mağaza için Devir Sözleşmesi İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Migros Ticaret Anonim Şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) mağaza devirleri hakkında açıklama yapıldı.

Yapılan duyuruya göre şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda; satıcı tarafından Trabzon ve Giresun illerinde işletilmekte olan 25 adet mağazanın kiracılık hakkının ve kira sözleşmelerinin, sabit kıymetleri ile birlikte Migros’a devri için sözleşme imzalandı.

Migros hisseleri (MGROS) Cuma günü en son 35,92 TL’de fiyatlanırken bugüne 37,06 TL ile açılış yaptı.
Migros Hisse 8 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılışta en düşük 36,52, en yüksek 37,24 TL’yi görürken günün geri kalanında yatay seyretti.

Bildirimin yapıldığı dakikalarda artıda seyretmeye devam etti. TSİ 15.03’te yüzde 2,7 artıda duran MGROS hisseleri, gün içinde 37,24 – 36,42 aralığında hareket etti. Haftalık bazda yüzde 5,73 değerlenen hisseler aylık yüzde 17 arttı. Yıllık bazda yüzde 6,5 düştü.

Ay-Mar Ticaret Limited Şirketi ile Migros arasında imzalanan sözleşmede devre konu 25 mağaza içerisinden devir şartlarını yerine getiremeyen mağazaların varlığı halinde, bu mağazaların Migros’a devrinin gerçekleşmeyeceği eklendi.

Yapılan açıklamada aynı zamanda devir işlemine ilişkin izin alınması için Rekabet Kurumu’na bugün başvurunun yapıldığı ve devir işlemlerinin Rekabet Kurulu’nun izni sonrasında gerçekleşeceği bilgisine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu