Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mastercard ve Visa, Düzenleyici Baskısına Rağmen Binance’a Bağlılığını Koruyor

Bazı bankalar, büyük kripto borsasıyla bağlarını koparma kararı almıştı.
Mastercard ve Visa, Düzenleyici Baskısına Rağmen Binance’a Bağlılığını Koruyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde bazı ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından incelemelere tabi tutuluyor. Ödeme devleri Mastercard ve Visa ise borsaya bağlılığını koruduğunu belirten açıklama yaptı.

İngiltere’nin finans şirketleri Barclays ve Santander, geçtiğimiz hafta FCA tarafından Binance’a gönderilen kısıtlamalara atıfta bulunmuş ve borsaya para gönderme işlemlerini durdurmuştu.

Mastercard ve Visa Süreci İzliyor

Mastercard ve Visa Süreci İzliyor

Bazı ödeme ortakları da borsadan borsaya para taşınma işlemlerini zorlaştırmıştı. Mastercard, Binance’in düzenleyici gerekliliklere uyumunu izlediklerini söyledi. Ödeme devi borsanın düzenleyici gerekliliklere uyumunu izlediklerini ve durumu yakından takip ettiklerini belirtti.

Visa’dan yapılan açıklamada ise Binance ile ilgili FCA açıklamasını izlediklerini ve borsayla diyalog oldunduğuna yer verildi. Hiçbir şirket, Birleşik Krallık’takiler de dahil olmak üzere tüketicilerin ana Binance borsası Binance.com’da ödeme kartlarını kullanmasını engellemiyor.

Binance ayrıca müşterilerine, dijital varlıkları tipik para birimlerine çevirerek kripto cüzdanlarındaki fonları günlük perakendecilerde kullanmalarına olanak tanıyan Visa markalı bir banka kartı da sunuyor.

Borsa açıklamalarında yasak yükümlülükleri ciddiye aldığını belirtiyor. Borsanın geleneksel finansla olan bağlantıları, dünyanın dört bir yanındaki birçok düzenleyicinin şirkete baskı yapmasının ardından daha fazla ilgi topladı.

Son olarak İtalya’dan Binance aleyhine açıklamalar geldi. Ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi Consob, Binance Group şirketlerinin www.binance.com web sitesi aracılığıyla bile İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum