Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mark Cuban, ABD’nin Kripto Piyasasına Yönelik Baskısından Memnun Değil

Milyarder iş adamı Bitcoin savunucusu olarak biliniyor.
Mark Cuban, ABD’nin Kripto Piyasasına Yönelik Baskısından Memnun Değil
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz gün kripto işletmeleri üzerinde daha sıkı kurallar uygulamak ve komisyoncular için raporlama gereksinimlerini artıran 1 trilyon dolarlık altyapı yasası Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’ndan geçti. Milyarder yatırımcı ve Bitcoin savunucusu olarak bilinen Mark Cuban bu düzenlemeye tepkili.

Cuban buraya yönelik düzenlemeleri, insanların kredi kartı dolandırıcılığından korktukları için 1995 yılında e-ticareti durdurma çabalarına benzetiyor. İş insanı kripto ve merkezi olmayan finansın önde gelen savunucuları arasında yer alıyor.

Piyasa Yasaya Rağmen Yükseliyor

Piyasa Yasaya Rağmen Yükseliyor

NBA takımı Dallas Mavericks sahibi olan Cuban, biletler ve ticari ürünler için Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ödemelerini kabul etmesiyle biliniyor. ABD Senatosu tartışmalı tasarıyı 69-30 oyla kabul etti. Tasarının ana odak noktası, yollar, köprüler ve büyük altyapı projeleri için yaklaşık 1 trilyon dolarlık fon sağlamak.

Bununla birlikte, yasa tasarısı, kripto işletmeleri üzerinde daha sıkı kurallar uygulayacağı, komisyoncular için raporlama gereksinimlerini genişleteceği ve 10.000 dolardan fazla dijital varlık işlemlerinin İç Gelir Servisi’ne (IRS) bildirilmesini zorunlu kılacak.

Bu düzenleme kripto para topluluğu arasında endişe yaratmıştı. Onaylanan tasarı sonrası Bitcoin’de hafif bir geri çekilme yaşandı ancak bugün itibariyle yükseliş trendi sürüyor. Kripto para birimi 46.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%