Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Malezya, Binance’a Operasyonlarını Durdurması için 14 Gün Süre Verdi

Kripto para borsasının ülkedeki hizmetleri durduruluyor.
Malezya,  Binance’a Operasyonlarını Durdurması için 14 Gün Süre Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son dönemde ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından çeşitli kısıtlamalar karşılaşıyor. Son olarak Malezya hükümeti borsanın ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını istedi.

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) Binance’a karşı halka açık bir kınama göndererek borsayı, ülkedeki operasyonlarını durdurmaya çağırdı. SC, Binance’in önceki uyarılara rağmen Malezya’da faaliyet göstermeye devam ettiğini belirtiyor.

Borsaya Süre Verildi

Borsaya Süre Verildi

Binance’in, web sitesini ve mobil uygulamalarını devre dışı bırakmanın yanı sıra ülkedeki hizmetleri için herhangi bir medya kampanyasını durdurması için önünde 14 iş günü bulunuyor.

Düzenleyici kurum vatandaşları, ülkede yasa dışı olarak faaliyet gösteren kripto para borsalarına karşı uyardı. Temmuz ayının başlarında, İtalya’nın mali düzenleyicisi, platformun ülkede hizmet sunmaya yetkili olmadığını belirterek Binance’e karşı bir uyarı yayınlamıştı.

İtalya dışında Almanya, Polonya, Japonya, Tayland, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkeler de Binance hakkında uyarılarda bulunmuştu. Borsa dünya çapında daha fazla düzenleyiciyle ortak çalışma isteğini vurgulamış ve bu konuda garanti vermişti.

Binance son olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’dan başlayarak Avrupa’da kripto türev ticaretini durdurma planlarını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%