Paylaşım

Louis Grosvenor 25 Yaşında Dünyanın En Genç Zengini Oldu


 

İngiltere'nin en zengin üçüncü kişisi olan Hugh Richard Gerald Cavendish Grosvenor'un ölümünün ardından oğlu Louis Grosvenor, sahip olduğu servetle dünyanın en genç zengini oldu. Peki, Grosvenor bu zenginliğe ne kadar mirasla sahip oldu? Merak edilenler haberimizde;

Bilindiği üzere  iki gün önce İngiltere’nin en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunan Westminster Dükü Gerald Cavendish Grosvenor yaşamını yitirdi. 64 yaşında hayata gözlerini yuman Gerald, geride duyanları şaşkına çevirecek bir servet bıraktı. Babasının ani ölümü üzerine henüz 25 yaşında olan Westminster’ın 7.dükü Hugh Richard Louis Grosvenor, dünyanın en zengin genci unvanının sahibi oldu.

Genç Grosvenor’a babasından ne kadar miras kaldı?

Gorsvenor’un mirası ise herkesin en çok merak ettiği konuların başında geliyordu. Yapılan açıklamada genç Grosvenor’a babasından tam 9 milyar sterlin (11 milyar 500 milyon dolar) servet kaldı. Böylelikle genç milyarder, astronomik bir servetin sahibi olmuş oldu. Dünyanın en zengin çocuklarının listesini buradan okuyabilirsiniz.

Londra’nın yarısı artık onun!

Birleşik Krallığı’nın parlayan yıldızı olan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Londra’nın yarısı bugünden itibaren yeni dük Louis Grosvenor’a ait. Ayrıca genç dük, Londra’nın en zengin sakinlerinin yaşadığı mevkiler olan ve konut fiyatlarının oldukça yüksek miktarlara ulaştığı Belgravia ve Mayfair bölgelerinin de yeni sahibi oldu.

Emlak şirketinden açıklama geldi

Grosvenor ailesinin sahibi olduğu emlak kuruluşundan servetle ilgili açıklama yayınlandı. Yapılan açıklamada, 64 yaşında hayatını kaybeden Gerald Grosvenor’dan kalan mirastan ailenin diğer fertlerinin de yararlanmaya devam edeceği belirtilerek, büyük mirasın sorumluluğunun yeni dük Louis Grosvenor’a verildiği ifade edildi. Ayrıca açıklamada, ailenin geleceği için şirketin, Grosvenor’larda kalmaya devam edeceği de vurgulandı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın