Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lokman Hekim Kâr Payı Dağıtımıyla İlgili Yatırımcıların Sorularını Yanıtladı

Lokman Hekim kâr payı dağıtımıyla ilgili yatırımcılarından çok sayıda soru aldığını söylerken, işlemle ilgili detaylı bilgileri KAP'a bildirdi.
Lokman Hekim Kâr Payı Dağıtımıyla İlgili Yatırımcıların Sorularını Yanıtladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık, Turizm, Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. (Lokman Hekim), kâr payı konusunda çok fazla soru aldıklarını ve bu kapsamda bir açıklama yapma gereksinimi duyduklarını söyledi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Lokman Hekim, konunun 27 Mart’ta gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurul toplantısında görüşüleceğini bildirdi. Genel Kurulun onaylamasının ardından dağıtımın nasıl gerçekleşeceğini açıkladı. Şirket, 3 Mart’ta kâr payı dağıtım işlemiyle ilgili bildirim göndermişti.

Lokman Hekim açıklamasında; “Pay sahiplerine %50 oranında (12.000.000 TL) bedelsiz hisse olarak dağıtılacak olup Genel Kurul Toplantısı sonrası Sermaye Piyasası Kurulu’na ve diğer Resmi Kurumlara başvuru yapılacak, yasal işlemler tamamlandıktan sonra bedelsiz hisse dağıtımı gerçekleşecektir. Bu işlem sonrası Şirketin mevcut 24.000.000-TL olan sermayesi %50 artarak 36.000.000-TL olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Nakit kâr payının ise pay sahiplerine 8 milyon lira brüt nakit kâr payı olarak iki eşit taksitte 20.09.2021 ve 22.11.2021 tarihinde ödeneceğini açıkladı.

Açıklamanın yapıldığı sırada Lokman Hekim hisseleri %1,57 oranında düşüşle 18,83 liradan işlem görüyordu.
Lokman Hekim Hisseleri %1,57 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 19,1 liradan kapatan LKMNH kodlu hisseler, bugünkü işlemlere 19,2 liradan başladı. Açılışta 19,05 liraya kadar gerileyen hisseler, düşüşünü sürdürerek 18,69 liraya kadar geriledi.

Bu seviyelerde dalgalanmaya başlayan Lokman Hekim hisseleri, TSİ 11.10 sularında yönünü yukarı çevirerek %0,26 oranında artışla 19,16 liradan alıcı bulmaya başladı. Aynı sürede 19,23 liraya kadar yükseldi. Ancak burada da tutunamadan yeniden düşüşe geçti.

Hisseler dünkü işlemler 19,65 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başlamıştı. Haftalık getirisi %0,15 oranında aşağı yönü gösterirken, aylık bazda %8 kazanç sağladı. Yıllık bazda ise %69,74 oranında değer kazandı.

Lokman Hekim hisselerinin aşağı yönlü hareketi sürdürmesi durumunda 18,64 lira ilk destek olarak takip edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu