Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lokman Hekim Hisseleri Sert Düşerken Pay Alım Bildirimi Yapıldı

Lokman Hekim hisseleri için pay alım bildirimi yapılırken, %5'i aşan değer kaybıyla işlem görüyor.
Lokman Hekim Hisseleri Sert Düşerken Pay Alım Bildirimi Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. (Lokman Hekim) hisseleri dün öğleden sonra hızlı bir geri çekilme kaydetti. Salı günü öğleden sonraki işlemlerde 10,42 liraya kadar yükselen hisseler, buradan düşüşe geçti.

Dünkü işlemleri 10,11 liradan tamamlayan hisseler, bugüne 10,12 liradan başlangıç yaptı. Açılıştaki kazanımı koruyamayan hisseler, yeniden düşüşe geçti. TSİ 14:25 sularında 9,1 liraya kadar gerileyen hisseler, devre kesiciyi çalıştırdı.

Lokman Hekim hisselerinde işlemler TSİ 15:00’te yeniden başlarken, yaklaşık 1 saat sonra 9,85 liraya kadar yükseldi.
Lokman Hekim Hisseleri %5,93 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler TSİ 16:25 sularında %5,93 oranında düşüşle 9,52 liradan işlem görürken, yaşanan düşüşün nedenleri araştırılmaya başlandı. Hisselerde 9 lirada önemli destek noktası bulunurken, yukarı yönde 10,08 lira takip ediliyor.

LKMNH kodlu hisselerin haftalık performansı %8,82 oranında değer kaybına işaret ederken, aylık bazda %15,55 kayıp gösteriyor. Yıllık getirisi ise %92,69 düzeyinde bulunuyor.

Lokman Hekim tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bir açıklamada ise pay alımı gerçekleştiği söylendi. Buna göre; Temel Ünlü tarafından 9,25 – 9,70 TL fiyat aralığından 10.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi yapıldı. Bu işlem sonucunda Ünlü’nün şirket sermayesindeki paylarının bugün itibarıyla %0,749 sınırına ulaştığı söylendi.

Daha sonra gelen başka bir bildirimde ise Mustafa Sarıoğlu tarafından 9,59 – 9,68 TL fiyat aralığından 15.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirildi. Bunun sonucunda Sarıoğlu’nun şirket sermayesindeki paylarının %3 sınırına ulaştığı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu