Yatırım yapmaya başla!

Litecoin Kurucusu Charlie Lee: Kripto Paralar Dikkatli Kullanılmalı!

Yıl genelinde % 8 bin artış gösteren litecoinin kurucusu Charlie Lee, çarpıcı açıklamalar yaparak dikkat çekti. İşte detaylar;
Litecoin Kurucusu Charlie Lee: Kripto Paralar Dikkatli Kullanılmalı!

Kripto para piyasasının şahlandığı bu yılda, yalnızca bitcoin öne çıkmadı. Son dakika heyecanı yaratan litecoin de yıl genelinde sessiz sedasız % 8000 artış gösterdi. Litecoinin yaratıcısı olan Charlie Lee ise hem kendi para birimi hem de bitcoin için çarpıcı yorumları yaparak dikkat çekti. İnsanların kripto paralarda meydana gelen çılgın yükselişin üzerine gitmemesi gerektiğini dile getirdi.

CNBC’ye konuşan Lee, litecoinin 2018 yılının sonunda yaklaşık 300 dolar kalması durumunda mutlu olacağını söyledi.

Litecoin Kurucusu Charlie Lee

Hatırlayacağınız gibi litecoin geçen hafta % 150 oranından daha fazla yükselerek büyük bir çoğunluğun ilgisini çekmişti. Anlaşılan o ki; Charlie Lee bu hızlı yükselişlere gelen ilgiden dolayı biraz endişeli.

Coinmarketcap verilerine göre litecoin; 2017 yılında yaklaşık % 8 bin değer kazandı ve piyasa değerini 15 milyar dolara yükseltti.

Litecoin 2017'de % 8000 Arttı

Son yükselişlerle birlikte litecoin, dünyanın en büyük beşinci kripto parası oldu. Lee ise litecoinin bu kadar hızlı yükselmesine hala şaşkın durumda. Lee, “fiyatlar konusunda spekülasyon yapmaktan aska hoşlanmadım; çünkü her zaman yanılıyorum, sana söylersem giderek artar ve öyle değil, üzüleceksin,” şeklinde konuştu.

Litecoin kurucusu Lee, kripto paraların spekülatif varlıklar olarak kullanılmasının, kabul edilmelerini zorlaştırdığından da bahsetti.

Spekülatif Yaklaşım Kabulü Zorlaştırıyor

Lee, kripto para fiyatları arttıkça, insanların bunları gerçek dünya işlemleri için kullanmak yerine spekülatif bir varlık olarak gördüklerini vurguladı. Durum böyle olunca kripto paraların kullanım amaçları da değişmiş oldu. Kripto paralar, gelişen internet dünyasında kullanılabilecek ödeme yöntemleri iken fiyatlarındaki çılgın hareketler sonucunda cepleri doldurmaya yarayan enstrüman oldular.

Charlie Lee, insanların daha sorumlu bir şekilde yatırım yapmaları gerektiğine de dikkat çekti.

Kripto Paralara Dikkatli Yaklaşılmalı

Kripto para piyasasının gelecek yıl % 80 düşüş yaşaması ihtimaline de değinen Lee, insanların böyle bir durumda batmamaları için bilinçli hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Lee, “kripto para almak için hayatınızı tamamen kaybetmeyin,” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda devlet tarafından kripto paralara getirilecek düzenlemelerin kendisini memnun edeceğini de belirtti. Çünkü düzenlemelerin, çılgın hareketleri ve volatiliteyi azaltacağını düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum