Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Yatırımcıları Ünlülerin Tavsiyelerinden Olumsuz Etkileniyor

Kripto sahipleri ünlülerin paylaşımlarına göre hareket edebiliyor.
Kripto Para Yatırımcıları Ünlülerin Tavsiyelerinden Olumsuz Etkileniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Yeni bir anket, perakende yatırımcıların ünlülerin ve fenomenlerin sosyal medya hesaplarından dijital varlık tavsiyelerini takip etme konusundaki istekliliğine dair iç karartıcı bilgiler ortaya koydu.

2.200 ABD’li yetişkinle yapılan bir ankete göre, kripto sahibi katılımcıların %45’i, bir ünlü tarafından onaylanırsa dijital bir varlığa maruz kalma olasılığının yüksek olduğunu belirtirken, bu oran genel olarak katılımcıların yalnızca %20’sine karşılık geliyor.

Ankete katılanların neredeyse %20’si ve kripto sahiplerinin yaklaşık üçte biri, Haziran başında Kim Kardashian’ın Instagram hesabında yayınlanan ve ERC-20 token Ethereum Max’i (EMAX) ortaya çıkaran bir gönderiden haberdar olduklarını söyledi.

İzleyicilerin %19’u ise reklam sonrası Ethereum Max’e yatırım yaptığını belirtti. Ethereum Max, değerinin %99’undan fazlasını iki haftadan kısa bir süre içinde kaybettikten sonra, Kardashian, 13 Haziran’da 250 milyon takipçisine, projenin yönetici cüzdanında tutulan EMAX tokenlerinin %50’sinin yakıldığını vurgulayan reklamı yayınladı.

Instragram gönderisi yayınlanmadan önce token 0.0000000076 dolar kadar düşük işlem görürken, EMAX 14 Haziran’a kadar 0.000000235 dolara yükseldi ve iki günden kısa bir sürede %3,000 kazanç elde edildi.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi başkanı Charles Randell, Kardashian’ın Instagram gönderisini muhtemelen tarihteki en büyük kitleye ulaşan finansal promosyon olarak nitelendirirken, olay mali düzenleyiciler tarafından fark edilmiş değil.

SEC, ünlüleri sosyal medyada ICO’lar için ücretli promosyonları ifşa etmeleri gerektiği konusunda uyarırken, birçok ünlü NFT patlamasının ortasında artık kendi parası olmayan tokenlerini kullanıyor .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%