Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Madencileri Ucuz ve Yenilenebilir Enerji Nedeniyle Teksas’a Yöneliyor

Çin baskısına maruz kalan madencilerin yeni gözdesi Teksas oldu.
Kripto Para Madencileri Ucuz ve Yenilenebilir Enerji Nedeniyle Teksas’a Yöneliyor

Kripto para madenciliğinin en yoğun yürütüdüğü ülkelerin başında Çin geliyor. Son dönemde hükümet yüksek enerji tüketimi nedeniyle madencilerin faaliyetlerini kısıtlıyor. Madencilere, Çin’den gelen baskı sonrası Teksas eyaleti cazip bir seçenek olmaya başladı.

Teksas’ın bol yenilenebilir enerji kaynakları ve son derece düzensiz elektrik şebekesi, eyaleti Çin’den ve başka yerlerden göç eden madenciler için bariz bir seçim haline getiriyor. 2019 itibariyle Teksas’ta elektriğin %20’si rüzgar tarafından üretiliyor.

Teksas’ta Değişim Hazırlığı

Gemini kripto borsasında eski bir güvenlik mühendisi olan Brandon Arvanaghi, madenciler dükkan kurmaya çalışırken Teksas’ta önümüzdeki birkaç ay içinde değişimler olacağını tahmin ediyor.

Teksas eyaletinde elektriğin ucuz olması, madencilerin dikkatini fazlasıyla çekiyor. Castle Island Ventures’ın kurucu ortağı Nic Carter, dünyanın hash gücünün yarısının nihayetinde Çin sınırlarından çıkabileceğini ve yeni evlere ihtiyaç duyacağını söyledi.

Carter açıklamasında, “Tanıdığım her Batılı maden işletmecisi, telefonlarının kancayı çalmasına neden oldu. Çin’de ikamet eden Çinli madenciler veya madenciler Orta Asya, Doğu Avrupa, ABD ve Kuzey Avrupa’ya bakıyor.” ifadelerini kullandı.

Küresel hash oranı, Çin madencilik endüstrisinin daha sıkı denetime tabi tutulacağına ilişkin raporların ardından Mayıs ayının başından bu yana üçte bir oranında düşüş yaşadı.

Teksaslı elektrik şebekeleri daha fazla kripto madencisinin akını için güç sağlama zorluğuna hazır olmayabilir.Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), Teksaslıların bu hafta başlarında pek çok sakinin klimalarını açtığını gösteren son sıcak hava dalgasının ortasında elektrik kullanımını azaltmasını istedi.

Küresel hash oranı dağılımı için güncel veriler mevcut olmasa da, Cambridge Üniversitesi’nin Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi, Çin’in Nisan 2020 itibariyle dünyanın hash gücünün %65’ini temsil ettiğini tahmin ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum