Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto ve Blockchain Yatırımları 2021’de İkiye Katlandı

Yatırımcılar artık kriptonun operasyonel ve prosedür tarafını daha iyi anlıyor.
Kripto ve Blockchain Yatırımları 2021’de İkiye Katlandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Muhasebe şirketi KPMG tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre kripto para ve blockchain sektörüne yönelik hızla artmaya devam ediyor. “Pulse of Fintech H1 2021” başlıklı çalışma, yılın ilk yarısı için farklı finansal teknoloji alanındaki küresel yatırım faaliyetlerini kapsıyor.

Rapora göre Ocak ve Haziran ayları içerisinde 98 milyar dolar değerinde 2.456 anlaşma yapıldı. 2021 için en önemli fintech trendlerinden birinin kripto ve blockchain yatırımlarındaki büyüme olduğu belirtiliyor.

Bir Önceki Yıla Göre Faaliyetler Artıyor

Bir Önceki Yıla Göre Faaliyetler Artıyor

2021’in ilk altı ayında, risk sermayeleri, özel sermayeler ve blok zinciri ve kripto para sektörlerinde birleşme ve satın almalar dahil olmak üzere 548 yatırım faaliyeti görüldü. Yılın ilk yarısındaki yatırımların toplam değeri 8,7 milyar dolar olurken, 2020 yılındaki veriler ikiye katlanmış oldu.

BlockFi, Paxos, Blockchain.com ve Bitso dahil olmak üzere 100 milyon dolardan fazla fon toplayan şirketler, yatırım hacmindeki büyümede başı çektiler. Çalışma, yatırımdaki büyümenin temel itici gücü olarak artan yatırımcı farkındalığına işaret ediyor.

Uzmanlar yatırımcıların yalnızca kripto varlıklar hakkında değil, aynı zamanda kriptonun operasyonel ve prosedürel tarafını da daha iyi anladığını düşünüyor.

Kripto para birimleri ve blok zincir teknolojileri arasındaki ayrım güçlenirken alımların olgunlaşmaya devam edeceğini tahmin ediliyor. Yılın geri kalanında düzenleyici çerçevelere daha fazla odaklanılması gerektiğinin altı çiziliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%