Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan Uzun Vadeli Ulusal Notu A- (Trk) Olarak Güncellendi

Karsan JCR Eurasia Rating tarafından not güncellemesi alırken, hisseleri negatif yönlü performans gösteriyor.
Karsan Uzun Vadeli Ulusal Notu A- (Trk) Olarak Güncellendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Karsan) JCR Eurasia Rating tarafından not güncellemesi aldığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirketin uzun vadeli ulusal notu A- (Trk) olarak güncellenirken, görünüm stabil olarak yayımlandı.

Karsan’ın uzun vadeli uluslararası hem yabancı para notu hem de yerel para notu BB olurken, görünüm stabil olarak işaretlendi. Kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notları ise B olurken, görünümleri stabil olarak güncellendi. Kısa vadeli ulusal notu ise A-1 (Trk) olarak güncellenirken görünümü stabil olarak yayımlandı.

Yapılan değerlendirmede; kârlılık göstergelerindeki artış, sürdürülebilir FAVÖK yaratma kapasitesi, geniş ürün yelpazesiyle desteklenen güçlü satış ve servis ağı, iş modelinin sağladığı gelir çeşitliliği, Ar-Ge, inovasyon ve yeni pazar trendlerine verilen yüksek önem gibi ayrıntılara yer verildi.

Kısıtlamalar yönünde ise 2021 yılının ilk yarısı sonu itibarıyla kısa vadeli finansal yükümlülüklerdeki artış nedeniyle cari oranda görülen bozulma, net akış döngüsünde devam eden bozulma, son dönemlerdeki düşük kapasite kullanım oranları ve zayıf satış performansı, küresel otomotiv sektöründe yaşanan daralma gibi konulara değinildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Karsan hisseleri (KARSN) TSİ 15:55 sularında %0,80 oranında ekside 3,75 lirada işlem gördü.
Karsan Hisseleri Yüzde 0,80 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde 3,77 lira bandında seyrettikten sonra kapanışı 3,76 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 3,74 liradan düşüşle başlangıç yaptı. Açılışın ardından yeniden yükselen hisseler 3,77 liraya ulaştı. Günü 3,73 – 3,77 aralığında geçiren hisseler, negatif yönlü performans göstermeye başladı.

Hisselerdeki aşağı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 3,73 ve 3,71 lira seviyeleri destek noktaları olarak izleniyor. Yukarı yönde ise 3,77 ve 3,79 lira seviyelerinde direnç noktaları bulunuyor.

Karsan hisselerinin fiyat performansına baktığımızda haftalık %8,69 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %4,33 değer kaybeden hisseler, geçen yılın aynı işlem gününe göre %27,11 oranında yükseliş kaydetmiş durumda görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu